Польща проти безмитної торгівлі з Україною. Хочу обговорити це на дебатах з ЄС

Estimated read time 1 min read

Польща подала заявку на обговорення питання продовження безмитної торгівлі з Україною на наступній зустрічі міністрів сільського господарства країн Європейського союзу.

Як повідомляє «Польське радіо», зустріч планується наступного вівторка в Брюсселі.

Так, Єврокомісія планує поширити безмитну торгівлю попри протести Варшави, без обмежень на імпорт. ЄК мала схвалити пропозицію на завтрашньому засіданні, але воно було скасоване. У публікації вказується, що, неофіційно, причиною цього стало «українське питання».

Розширення безмитної торгівлі з Україною було темою сьогоднішньої відеоконференції міністрів сільського господарства та розвитку і технологій Польщі із заступником голови Європейської комісії.

Спершу Варшава вимагала виключення найбільш чутливих продуктів, таких як цукор, м’ясо птиці та яйця, з правил безмитної торгівлі та запровадження квот. Проте Єврокомісія з цим не погодилася.

Наразі переговори зосереджені на посиленні «захисних застережень»: якби у країні були серйозні перебої, Єврокомісія швидко вирішила б запровадити ембарго на окремі товари. З цим питанням не пов’язані переговори Польщі з Україною щодо експортних ліцензій.

Також у матеріалі вказується, що Брюссель очікує результатів переговорів президента України Володимира Зеленського із прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском цього тижня у Києві, та можливої угоди.

Нагадаємо, що минулого тижня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск анонсував візит до Києва, який має відбутися найближчими днями. Під час зустрічі з українськими лідерами він планує обговорити підтримку України у війні з Росією, а також проблеми польських автоперевізників.

Туск також заявив, що хоче, щоб спільно з президентом Анджеєм Дудою була розроблена спільна стратегія польської держави щодо ситуації в Україні й політики щодо Росії.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора