Польща хоче продовжити термін перебування українських біженців лише до червня

Estimated read time 1 min read

Уряд Польщі подав законопроєкт про продовження терміну легального перебування українців, які втекли до країни від війни, до 30 червня 2024 року.

Про це пише PAP.

Цей законопроєкт передбачає зміни до закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни. Зазначається, що вони обумовлені рішенням Ради ЄС, яка продовжила тимчасовий захист для українських біженців до 4 березня 2025 року.

Проєкт передбачає продовження легального статусу перебування біженців з України «до 30 червня цього року», а також терміну дії документів, пов’язаних зі статусом українського біженця в Польщі.

Водночас термін дії спеціальних прав для українських лікарів, стоматологів, медсестер та акушерок у Польщі, пропонують продовжити окремо. Це пов’язано з їхнім працевлаштуванням.

Законопроєкт, як очікується, буде ухвалений у першому кварталі цього року, пише РАР. Він набуде чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Також, у Польщі заявили, що вивчатимуть настрої українців та їх плани, чи далі залишатися в Польщі, а також будуть заохочувати біженців йти на більш оплачувану роботу.

Однак, Європейські країни можуть повертати до України безробітних біженців, які живуть коштом соціальної допомоги. Такої думки дотримується президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Слід також нагадати, що видання Politico писало, Україна проводить попередні переговори з офіційними особами ЄС щодо майбутніх міграційних правил блоку, щоб спробувати забезпечити повернення додому більшої кількості своїх громадян наступного року та підтримати економіку.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора