Покращення двосторонніх відносин. Швейцарія та Євросоюз домовляться про нову угоду

Estimated read time 1 min read

Швейцарія має намір відновити переговори з Європейським союзом про нову угоду, яка має оновити низку договорів щодо двосторонніх відносин.

Про це пише видання Bloomberg

Посол ЄС у Швейцарії Петрос Мавроміхаліс заявив, що переговори мають розпочатися в березні і завершитися в цьому році, хоча він зазначив, що у Швейцарії “все відбувається дуже довго”.

Нова угода між Швейцарією та ЄС оновить мережу з понад 100 договорів щодо усіх питань – від безпеки харчових продуктів до сертифікації обладнання.

За словами посла ЄС, уряд Швейцарії усвідомлює, що відмова від переговорів про угоду з Євросоюзом майже три роки тому була помилкою, і тепер він готовий переконати скептично налаштовану громадськість у перевагах тісніших відносин.

Швейцарія оточена ЄС з усіх боків, і половина її експорту йде до країн спільноти. Двостороння торгівля товарами становить близько 300 мільярдів франків (348 мільярдів доларів) на рік.

Водночас Швейцарія має історію запеклого захисту свого суверенітету, і деякі місцеві політики кажуть, що поглиблення зв’язків дасть ЄС більше влади над країною, збільшить імміграцію і знизить високий рівень зарплат.

Укладену угоду, швидше за все, винесуть на всенародний референдум. Натомість немає жодних гарантій, що угода буде схвалена, враховуючи, що ліві профспілки та найбільша політична партія країни, ультраправа SVP, погрожують провести кампанію проти.

Попри такі перешкоди, Мавроміхаліс залишається впевненим в успіху.

У довгостроковій перспективі рішення має бути знайдене, і воно буде знайдене, тому що ми є і назавжди залишимося сусідами і друзями, незважаючи на тертя. Питання лише в тому, коли

Раніше повідомляли, що президентка Швейцарії Віола Амхерд оголосила про намір передати Україні 1,5 мільярда франків допомоги в період з 2025 до 2028 року. Це дорівнює близько 1,6 мільярда євро.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора