Погіршили навіть той документ, який був раніше. Нардеп розкритикував законопроєкт про мобілізацію

Estimated read time 1 min read

Демобілізація — один із конфліктних пунктів законопроєкту щодо мобілізації. Кабмін пропонує звільняти військових через 36 місяців безперервної служби. Але навіть тоді, це рішення буде ухвалювати Ставка.

Таку думку висловив народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко в етері КИЇВ24. 

Погіршили навіть той законопроєкт, який був минулого разу. Я давно відстоюю термін служби 18 місяців. Але зараз вони навіть до цих 36 місяців додали ще один абзац, що далі звільнення після цих 36 місяців відбувається за окремим рішенням ставки.

Виникає питання, а що буде, якщо на Ставці Верховного головнокомандувача не ухвалять відповідне рішення?

Як зі строковиками зараз, четвертий рік люди служать, і не приймає рішення президент про демобілізацію, ну і все й на цьому все. Всі терміни давно закінчилися. Тобто, фактично це буде просто обман. Якщо в такому вигляді прийняти, це означає, що ніякого терміну служби не встановлено. Або можна сказати так, встановлено, що термін служби не менше 36 місяців.

Мобілізація в Україні: що відомо про новий законопроєкт?

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Новий законопроєкт про мобілізацію пропонує новий механізм покарання українців за відмову з’явитися за повісткою в ТЦК.

Також у документі з’явився пункт про те, що повістки до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть надсилати через електронний кабінет.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора