Підрив «Північних потоків». У розслідуванні з’явилися новини

Estimated read time 1 min read

Шведський прокурор Матс Люнгквіст, який очолює слідство у справі підриву «Північних потоків», анонсував новини стосовно розслідування.

Про це він розповів в інтерв’ю газеті Expressen.

Я не можу сказати, чи буде це завтра, в середу або в четвер, але рішення, безумовно, вже на підході, — сказав Люнгквіст.

Видання пише, що Міністерство юстиції Швеції ще минулого тижня поінформували про майбутнє рішення.

Водночас журналісти запитали прокурора, чи означає це рішення, що розслідування буде закрито, або ж будуть висунуті звинувачення чи хтось буде взятий під варту. Люнгквіст зауважив, що не може відповісти на це питання.

Останні новини про розслідування диверсій на «Північних потоках»

Як відомо, на маршрутах газопроводів Nordstream у Балтійському морі 26 вересня був вибух техногенного характеру потужністю близько 700 кг у тротиловому еквіваленті. Дві нитки газогону вийшли із ладу — Росія одразу ж звинуватила у так званій диверсії українську владу.

У березні 2023 року в західних ЗМІ з’явились матеріали з припущеннями, що за вибухом газопроводів могли стояти неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці. Пізніше медіа стверджували, що розвідка Нідерландів нібито дізналась про план здійснення диверсії українцями й попередила про це США.

Слід зауважити, що Україна наполегливо заперечує свій зв’язок з цими атаками.

А вже у квітні минулого року слідство оприлюднило основну версію підриву газогонів ПП-2.

При цьому, у червні в Німеччині вивчали роль Польщі у підриві газопроводів. За інформацією країни, диверсійна група, причетна до підриву газопроводів, нібито використовувала Польщу як оперативну базу.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора