Перший крок до вирішення міграційної кризи: Сенат США погодив обмеження на кордоні

Estimated read time 1 min read

У Сенаті США погодилися розширити повноваження країни, щоб обмежити нелегальний потік мігрантів на кордоні з Мексикою.

Про це повідомляє CNN.

Угода Сенату, яка, ймовірно, буде оприлюднена вже наступного тижня, також прискорить процес надання притулку для розгляду справ протягом шести місяців. За теперішньою системою, для пошуку притулку може знадобитися до 10 років.

Як зазначає видання, ця угода також відкриває вікно до переговорів щодо виділення фінансування для допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Лідери Сенату сподіваються, що вони зможуть долучити угоду до обговорення.

Президент Джо Байден раніше заявив, що угода, над якою працювали учасники переговорів у Сенаті, є жорсткою та справедливою.

Це дало б мені як президенту нові надзвичайні повноваження закрити кордон, коли він буде перевантажений. І якби мені дали ці повноваження, я б використав їх у день, коли підпишу законопроєкт.

Відповідно до угоди, Міністерству внутрішньої безпеки США буде надано нове надзвичайне повноваження закрити кордон, якщо середня щоденна кількість мігрантів досягне 4000 протягом одного тижня. Деяким мігрантам дозволять лишитися, якщо виявлять, що вони тікають від тортур або переслідувань у своїх країнах.

Крім того, якщо кількість перетинів перевищує 8500 за один день, кордон буде закритий для мігрантів, які незаконно перетинають кордон. Згідно з пропозицією, будь-якому мігранту, який спробує двічі перетнути кордон, коли він закритий, буде заборонено в’їзд до США протягом одного року.

Міграційна криза у США

Між Вашингтоном та владою Техасу виник конфлікт, внаслідок якого штат взяв під свій контроль кордон з Мексикою.

Зокрема, губернатор Техасу наказав місцевим підрозділам Національної гвардії взяти кордон під свій контроль і почати зводити укріплення з колючим дротом. При цьому техаські силовики відмовляються пускати назад на кордон федеральних прикордонників.

Детальніше про кризу мігрантів — читайте за посиланням. 

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора