Субота, 24 Лютого 2024

Пентагон заборонив деяким компаніям співпрацювати з Китаєм — Reuters

Estimated read time 1 min read

США й далі нарощують тиск на Китай. Пентагон включив до списку Міністерства оборони компанії, які можуть допомогти Пекіну зміцнити свою армію.

КИЇВ24
Ілюстративне зображення. Прапори Китаю та США. Фото: Getty Images

Про це пише видання Reuters.

Подібне рішення є частиною зусиль США щодо розширення захисту національних інтересів країни.

У виданні зазначають, що до списку потрапили:

  • виробник чіпів пам’яті YMTC,
  • компанія зі штучного інтелекту Megvii,
  • виробник лідерів Hesai Technology,
  • технологічна компанія NetPosa.

На тлі погіршення відносин між Китаєм та США, оновлений список є ще одним кроком Вашингтона з обмеження китайського військового потенціалу.

Китайське посольство у Вашингтоні виступило із заявою, в якій висловило протест проти рішення США включити нові китайські компанії до списку Міністерства оборони. Посольство назвало це рішення незаконним та наголосили, що воно суперечить принципам ринкової економіки та міжнародної торгівлі.

Хоча включення до списку не тягне за собою негайну заборону, воно може стати ударом по репутації внесених до списку компаній.

У виданні наголошують, що це суворе попередження американським організаціям та компаніям про ризики ведення бізнесу з вище згаданими компаніями. Це також може посилити тиск на Міністерство фінансів, аби воно наклало санкції на компанії.

Нагадаємо, що 31 січня новий міністр оборони Китаю Дун Цзюнь під час відеозустрічі з очільником Міноборони РФ Сергієм Шойгу заявив, що Китай підтримуватиме Росію в “українському питанні”, попри тиск з боку Заходу.

За його словами, Китай не припинить підтримку країни-агресора, навіть попри те, що це завдає шкоди оборонній співпраці Пекіна з країнами Євросоюзу.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Лідери ЄС погрожують покарати Угорщину, якщо вона заблокує пакет допомоги Україні — Bloomberg

Росіяни активізували ДРГ на Прикордонні. ДПСУ відзвітували щодо ситуації