Павлюк став новим командувачем Сухопутних військ. Що про нього відомо

Estimated read time 1 min read

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський представив особовому складу нового командувача Сухопутних військ Олександра Павлюка.

Про це повідомляє Telegram-канал Сухопутних військ.

«Коли президент запитав мене, хто буде командувати Сухопутними військами, в мене інших кандидатур навіть не було», — заявив Сирський під час представлення нового командувача.

Водночас Павлюк подякував головкому за довіру та висловив впевненість в тому, що взаємна підтримка є запорукою посилення війська та наближає перемогу України.

«Ми зробимо усе, щоб бути опорою для вас. Щоб ви завжди могли розраховувати на Сухопутні війська», – сказав Павлюк.

Що відомо про генерал-лейтенанта Олександра Павлюка

Олександр Павлюк народився 20 серпня 1970 року на Житомирщині в місті Звягель. Закінчив Харківське гвардійське вище танкове командне училище та Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.

З 1991 по 1993 рік служив командиром танкового взводу 47 гвардійської танкової дивізії в Німеччині. Потім до 1997 року був командиром танкової роти у Звягелі на Житомирщині. Наступні два роки там само працює заступником начальника штабу танкового полку. З 1999 по 2003 рік — командир танкового батальйону, а у 2005 – 2006 роках Олександр Павлюк є заступником командира бригади в місті Звягель на Житомирщині.

У 2006 та 2007 роках командував українським миротворчим контингентом у Косові. Після цього до 2010 року був на керівних посадах штабу 30 окремої механізованої бригади.

З 2010 по 2015 рік Олександр Павлюк командує 24 окремою механізованою бригадою в місті Яворів Львівської області. З березня 2014 брав участь у відбитті збройної агресії РФ проти України.

У 2017 році Олександра Павлюка призначають командувачем військ Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України. А із 2020 року він начальник підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ. З липня 2021 року Олександр Павлюк командує Операцією об’єднаних сил України. В березні 2022 року його призначають головою Київської ОВА та покладають на нього організацію оборони столиці України. На цій посаді він працює впродовж двох місяців.

У лютому 2023 року Кабмін призначає Олександра Павлюка першим заступником міністра оборони України.

Кадрові зміни у Збройних силах України: деталі

У четвер президент Володимир Зеленський звільнив Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ, а на його місце призначив Олександра Сирського, який до цього очолював Сухопутні війська.

Перестановки торкнулися і Генерального штабу ЗСУ. Так, 9 лютого з посади начальника Генштабу було звільнено Сергія Шапталу, а замість нього призначили Анатолія Баргилевича. Він до цього обіймав посаду командувача Сил ТрО.

У суботу Зеленський оголосив нових заступників Сирського та Баргилевича. Зокрема, до команди головкома ЗСУ увійшов полковник Вадим Сухаревський, який у 2014 році першим відкрив вогонь по ворогу.

Також президент призначив на посаду командувача Сухопутних військ ексзаступник міністра оборони Олександра Павлюка. А також провів кадрові перестановки в командуванні Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора