Орбан та Сійярто — не проросійські політики. Кулеба пояснив, чому

Estimated read time 1 min read

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не вважає прем’єра Угорщини Віктора Орбана та очільника МЗС країни Петера Сійярто проросійськими політиками.

Таку думку очільник МЗС висловив в інтерв’ю Telex.

Так, у Кулеби поцікавилися, чи вважає він Орбана та Сійярто проросійськими політиками через їхні заяви.

Якби це підтвердилося, це означало б великі проблеми як для ЄС, так і для Угорщини. Але я думаю, що вони проугорські, — відповів український міністр.

Він також додав, що якби вони були проросійськими, то Петер Сійярто не заявив би, що поважає територіальну цілісність та суверенітет України.

Переговори в Ужгороді: про що домовилися представники Україні та Угорщини

Нагадаємо, що переговори міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, керівника Офісу президента Андрія Єрмака та міністра зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петера Сійярто в Ужгороді тривали більш як 6 годин.

Значна частина перемовин була присвячена саме питанню нацменшин. Угорський міністр перерахував перелік питань, які з точки зору угорської сторони потребують або роз’яснення, або уточнення, або додаткового вирішення на рівні підзаконних актів.

Своєю чергою, очільник українського МЗС Дмитро Кулеба наголошував, що українська сторона налаштована на остаточне врегулювання суперечки з Угорщиною щодо прав нацменшин. Країни створять спільну комісію, яка за 10 днів представить список невирішених питань.

У діалозі, зі свого боку Сійярто заявив, що Будапешт хоче повернення для угорської меншини Закарпаття прав, які вона мала до 2015 року.

Кулеба також подякував угорській стороні за гуманітарну допомогу, яку вона надає Україні, прихисток українських громадян, зокрема дітей, та лікування поранених українських військовослужбовців в Угорщині.

Крім того, Кулеба позитивно оцінив рішення Угорщини піти на компроміс на засіданні Європейської Ради у грудні 2023 року, яке дозволило відкрити переговори про членство України в ЄС.

Також дипломати обговорили питання секторального співробітництва, зокрема проєкти у сфері логістики, розвитку транспортного сполучення, енергетичних проєктів, проєктів на фінансовому ринку.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора