Неділя, 25 Лютого 2024

Орбан стверджує що домігся своїх вимог на саміті ЄС

Estimated read time 1 min read

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що на саміті ЄС 1 лютого він добився виконання своїх вимог у контексті надання Україні макрофінансової допомоги на 50 мільярдів євро.

КИЇВ24
Віктор Орбан, фото gettyimages

Про це він написав на своїй сторінці у X і оприлюднений відеоролик

Місія виконана. Кошти Угорщини не опиняться в Україні, і ми маємо механізм контролю наприкінці першого та другого року. Наша позиція щодо війни в Україні залишається незмінною: потрібне припинення вогню і мирні переговори, — пише угорський прем’єр.

Він нагадав, що у грудні саміт ЄС не зміг знайти рішення «двох угорських проблем», тому він не дав згоди на допомогу Україні.

Ми боялися, що кошти з фондів ЄС, призначені угорцям і заблоковані Єврокомісією, рано чи пізно опиняться в Україні. І ми боялися, що ресурси будуть надаватися Україні безконтрольно на тривалий період, — заявив Орбан.

Очільник уряду Угорщини додав, що ухвалене рішення передбачає необхідний контроль і гарантію, що угорські кошти не підуть Україні та зауважив, що пристав на цю пропозицію «після довгих переговорів».

Нагадаємо, що 1 лютого у Брюсселі на спеціальному саміті лідерів Європейського Союзу одностайно погодили виділення Україні €50 мільярдів допомоги на наступні чотири роки.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Україна просила повернути тіла полонених, які нібито загинули на борту Іл-76. Росія відмовилася

Росіяни вбили двох французьких волонтерів у Бериславі