ООН просить донорів надати Україні $4,2 млрд на гуманітарну допомогу

Estimated read time 1 min read

Сьогодні, 15 січня, Організація Об’єднаних Націй попросила донорів виділити $4,2 млрд на підтримку українських громад, які постраждали від війни, та українських біженців протягом 2024 року.

Про це йдеться на сайті Управління ООН з координації гуманітарних справ.

У повідомленні наголосили, що з початку повномасштабного вторгнення РФ 14,6 млн українців, або 40% населення, потребують гуманітарної допомоги.

На жаль, ООН неспроможна допомогти усім. Її запит стосується 8,5 млн осіб в Україні ($3,1 млрд) і 2,3 млн біженців в інших країнах ($1,1 млрд). Загалом два високопріоритетних плани ООН спрямовані на підтримку близько 10,8 млн людей в Україні.

Голова управління Мартін Гріффітс заявив, що вони хочуть надати допомогу найбільш постраждалим громадам, а саме біля лінії фронту.

Сотні тисяч дітей живуть у громадах біля лінії фронту – налякані, травмовані та позбавлені базових потреб. Вже один цей факт повинен змусити нас зробити все можливе, щоб збільшити гуманітарну допомогу Україні… Вони зникли з заголовків газет, але мільйони біженців з України все ще потребують термінової підтримки.

Також, у повідомленні додали, що біженців потрібно підтримувати доти, доки ситуація не дозволить їм повернутися в Україну.

Нагадаємо, що ще 11 січня на засіданні Ради безпеки ООН представниця Управління з питань координації гуманітарних питань Едем Восорну заявила, що наступного тижня ООН проситиме в донорів 3,1 мільярда доларів на гуманітарні потреби України у 2024 році.

5 січня уряд Словаччини ухвалив рішення передати Україні пакет гуманітарної допомоги для проходження зими. До пакета гуманітарної підтримки увійдуть обігрівачі, електростанції, одяг і аптечки, а також харчі й питна вода. Забезпеченням гуманітарної допомоги Україні займалися словацькі МВС і МЗС.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора