Олексій Арестович виїхав з України завдяки листу ГУР МОУ і не повертається вже п’ять місяців — медіа

Estimated read time 1 min read

Екс-радник голови Офісу президента Олексій Арестович виїхав з України 4 вересня 2023 року через пункт пропуску “Краковець – Корчова”.

За даними журналістів NGL.media, підставою для його виїзду став лист Головного управління розвідки Міноборони.

Арестович уже неодноразово виїжджав за кордон, але повертався в Україну. Наприклад, у травні 2023 року він також виїхав у Польщу завдяки листу ГУР і повернувся в Україну наприкінці червня. Загалом після початку повномасштабного вторгнення Арестович виїжджав за кордон ще сім разів на інших підставах. Усі ці поїздки тривали не довше дев’яти днів.

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) відмовилась надати журналістам інформацію про підстави для виїзду Арестовича, мотивуючи це тим, що “інформація про перетинання державного кордону особою стосується її приватного життя”.

Представники ГУР також не відповіли на запитання журналістів протягом двох тижнів. NGL.media також звернулися з проханням про коментар до Олексія Арестовича через приватні повідомлення у кількох месенджерах, але на момент публікації відповіді не отримали.

У травні минулого року завдяки схожому листу ГУР з країни виїхав депутат Київської міськради Владислав Трубіцин.

Після виїзду з України, у листопаді минулого року Арестович заявив, що у нього конфлікт з Офісом президента і що на нього чинять політичний тиск.

З одного із останніх його інтерв’ю, опублікованому 24 січня, зрозуміло, що наразі Олексій Арестович живе у Нью-Йорку.

Нагадаємо, 17 січня 2023 року Олексій Арестович написав заяву про звільнення з посади позаштатного радника Офісу президента. Відставка була пов’язана із висловом Арестовича щодо того, як відбулась трагедія з влучанням російської ракети у будинок в Дніпрі.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора