Субота, 24 Лютого 2024

Окупанти вивезли з Маріуполя 140 тисяч тонн краденого зерна та металу

Estimated read time 1 min read

Окуповані порти на узбережжі Азовського моря росіяни використовують для вивезення краденої продукції з тимчасово окупованих територій, а також за воєнним призначенням — доставляючи зброю та спорядження.

КИЇВ24
Російський окупант в Криму. Фото: відкриті джерела

Як повідомляє Центр транспортних стратегій, протягом 2023 року порт окупованого Маріуполя обробив не менше 65 суден.

Сукупний обсяг перевалки в порту за 12 місяців минулого року склав понад 142 тис. тонн вантажів — переважно зернових та металопродукції, вкраденої в України. З Маріуполя вантажі везуть до трьох російських портів і Севастополя.

Щодо маршрутів незаконного вивезення вантажів, то самі росіяни інформують, що з Маріуполя судна йдуть до портів: Ростов-на-Дону, Кавказ, Азов, Севастополь. В перспективі планують відкрити маршрути до Єйська і Новоросійська.

Водночас росіянам вдається нарощувати експортну перевалку через порти анексованого Криму та східного узбережжя Чорного моря. Це стало можливим, у тому числі, завдяки вивезенню краденої агропродукції з окупованих територій.

Раніше вже неодноразово повідомлялося про факти таких крадіжок. Так, в жовтні 2023 року із Севастополя вийшло російське судно «Матрос Шевченко», що було завантажене збіжжям, яке раніше незаконно вивезли з окупованих територій.

У серпні з того ж таки Севастополя відправили сирійське судно Finikia з краденим зерном. Україна просила Ліван заборонити балкеру швартуватися в тамтешньому порту Тріполі.

Протягом літа ще одне російське суховантажне судно – Alfa M – зробило як мінімум п’ять незаконних суднозаходів до портів окупованого Криму, звідки вивозило продукцію, викрадену росіянами з українських територій.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Коли ЄС передасть Україні мільйон снарядів: названо новий термін

Юрист попередив про можливі порушення прав призовників за новим законопроєктом про мобілізацію