Обламає зуби. Кулеба відповів на претензії лідера угорської партії на Закарпаття

Estimated read time 1 min read

Лідер угорської ультраправої партії Mi Hazank Ласло Тороцкаї заявив, що претендуватиме на українське Закарпаття у разі втрати Україною державності в результаті війни. В українському МЗС відреагували.

Цієї теми торкнувся міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на пресконференції з главою МЗС Угорщини Петером Сійярто та керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Він заявив, що Тороцкаї «обламає зуби» об нашу країну.

Кулеба також  нагадав, що уряд Угорщини підтримує Україну та її територіальну цілісність, але не всім хочеться, щоб між країнами були добрі стосунки, тож є погрози щодо Закарпаття.

Але якщо Путін обламав свої зуби об Україну, то окремі угорські політики, які висловлюють подібні заяви, обламають тим більше, — додав глава українського МЗС.

Переговори в Ужгороді: про що домовилися представники Україні та Угорщини

Нагадаємо, що переговори міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, керівника Офісу президента Андрія Єрмака та міністра зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петера Сійярто в Ужгороді тривали більш як 6 годин.

Значна частина перемовин була присвячена саме питанню нацменшин. Угорський міністр перерахував перелік питань, які з точки зору угорської сторони потребують або роз’яснення, або уточнення, або додаткового вирішення на рівні підзаконних актів.

Своєю чергою, очільник українському МЗС Дмитро Кулеба наголошував, що українська сторона налаштована на остаточне врегулювання суперечки з Угорщиною щодо прав нацменшин. Країни створять спільну комісію, яка за 10 днів представить список невирішених питань.

Своєю чергою, Сійярто заявив, що Будапешт хоче повернення для угорської меншини Закарпаття прав, які вона мала до 2015 року.

Кулеба також подякував угорській стороні за гуманітарну допомогу, яку вона надає Україні, прихисток українських громадян, зокрема дітей, та лікування поранених українських військовослужбовців в Угорщині.

Крім того, Кулеба позитивно оцінив рішення Угорщини піти на компроміс на засіданні Європейської Ради у грудні 2023 року, яке дозволило відкрити переговори про членство України в ЄС.

Також дипломати обговорили питання секторального співробітництва, зокрема проєкти у сфері логістики, розвитку транспортного сполучення, енергетичних проєктів, проєктів на фінансовому ринку.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора