Нуланд анонсувала прибуття в Україну американських авіабомб GLSDB

Estimated read time 1 min read

Сполучені Штати продовжують надавати Україні нові системи озброєння, такі як легка авіаційна бомба GLSDB. Вони вже прямують на фронт для використання українськими військовими.

Про це повідомила заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд на брифінгу у Києві.

Вона зазначила, що Україна сильніша та витриваліша цієї зими, ніж торік.

Українські захисники звільнили понад 50% території, яку Росія намагалася захопити після 22 лютого. Ваші захисники завдали величезної шкоди сухопутним військам Путіна та Чорноморському флоту, відтіснивши його кораблі від узбережжя. А це, своєю чергою, сприяло зростанню економіки України від 4% до 5% наприкінці минулого року та цьогоріч – те, чому країни світу повинні позаздрити, — підкреслила Нуланд.

Також заступниця державного секретаря США наголосила, що її країна продовжує передавати Україні допомогу у сфері безпеки.

Це включає нові інвестиції та нові системи озброєння, такі як легкі бомби малого діаметра, які прямують на фронт, а також підтримку відновлення оборонно-промислової бази України та нашої власної, щоб гарантувати, що ми можемо продовжувати боротися з тими, хто хоче вкрасти свободу, — зазначила Нуланд.

Вона також розповіла, що на зустрічах у Києві спілкувалася про клімат для міжнародних інвестицій та продовження розвитку українських інституцій, що необхідно для боротьби з корупцією та тіньовою економікою.

Перемога України тут, очевидно, життєво важлива. Це також життєво важливо для свободи та безпеки всіх нас, і ми всі пишаємося тим, що стоїмо поруч з Україною, — сказала дипломатка.

Раніше видання Politico з посиланням на чотири джерела повідомило, що Пентагон успішно випробував нову високоточну бомбу великої дальності GLSDB, яка нібито може прибути до України вже в сьогодні, 31 січня.

Таке озброєння ще не існує в інвентарі американської армії: що відомо про нові авіабомби GLSDB

GLSDB – це авіабомба з наведенням за допомогою GPS, здатна долати електронні перешкоди, використовуватися за будь-яких погодних умов. Її також можна використовувати проти бронетехніки.

Ця далекобійна крилата бомба здатна вразити ціль на відстані в 150 кілометрів. Снаряд є експериментальним гібридом, який поєднує в собі авіаційну бомбу малого діаметра GBU-39 з ракетним двигуном від реактивного снаряда M26.

Так, GLSDB мають дозволити українським військовим вражати цілі на вдвічі більшій відстані, ніж ракети, які вони зараз випускають з високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS), що постачаються США, і змусити Росію перемістити свою логістику ще далі від лінії фронту.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора