Новим президентом Фінляндії став Александр Стубб

Estimated read time 1 min read

У другому турі президентських виборів у Фінляндії переміг кандидат від керівної “Національної коаліції” Александр Стубб.

Про це пише видання Yle

Стубб здобув перемогу із 51,6% голосів, а колишній очільник МЗС Пекка Гаавісто від “Зелених” набрав 48,4%. Розрив між кандидатами складав лише 98 663 голоси.

У першому турі розрив між Стуббом і Гаавісто склав менше двох відсоткових пунктів.

Останні опитування перед другим туром свідчили, що Гаавісто скорочує розрив зі Стуббом, але він був суттєво більшим.

За підсумками другого туру з’ясувалося, що Стубб здобув перемогу 74 із 78 муніципалітетів, де у першому найпопулярнішим кандидатом був Юссі Халла-ахо, а також у 102 зі 108 тих, де в першому турі найбільше голосували за центриста Оллі Рена.

У декількох муніципалітетах у першому турі лідирував Пекка Гаавісто, але в другому турі частина виборців підтримали Стубба.

“Це була би набагато важча історія для нас обох, якби ми не були хорошими приятелями, якби не поважали одне одного. Ви – один з найкращих людей, яких я будь-коли зустрічав”, – сказав Стубб у зверненні після оголошення результатів на адресу Пекки Гаавісто.

“Мені потрібно подякувати Александру, і також усій моїй команді. Це була чесна кампанія, тут не було ніяких махінацій… Найтепліші вітання команді Александра”, – відреагував Гаавісто на оголошення результатів.

Нагадаємо, 29 січня у Фінляндії завершився перший тур президентських виборів. За його результатами, до другого туру пройшли колишній прем’єр-міністр Александр Стубб та ексміністр закордонних справ Пекка Гаавісто.

Нагадаємо, у неділю, 28 січня, у Фінляндії провели перші після вступу країни в Північноатлантичний альянс (НАТО) вибори президента. Громадяни країни мають 13-го очільника держави. Чинний президент Фінляндії Саулі Ніїністе завершує свою роботу на посаді глави держави після максимально можливих двох термінів поспіль.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора