Норвезько-фінська оборонна компанія збільшує виготовлення снарядів: в чому причина

Estimated read time 1 min read

Nammo Lapua норвезько-фінська компанія, яка займається виготовленням боєприпасів. Компанія подала заявку на участь у проєкті ЄС Asap зі збільшення виробництва боєприпасів на тлі війни РФ в Україні

Про це повідомляє фінське видання Yle.

Регіональний директор Nammo Lapua Ілкка Хейккіля заявив, що компанія подала заявку на участь у проєкті Європейського Союзу ASAP (Акт на підтримку виробництва боєприпасів), який передбачає виробництво мільйона снарядів на рік, тобто випуск продукції збільшиться вп’ятеро.

Зазначається, що компанія збільшує виробництво на заводі в Састамала (місто на південному заході Фінляндії – ред.). Виробництво тісно пов’язане з війною в Україні, оскільки артилерійські снаряди відіграють ключову роль у фінській допомозі Україні.

Окрім того, Ілкка Хейккіля наголосив, що проєкт потребуватиме значного фінансування з боку уряду Фінляндії.

Компанія Nammo Lapua

Nammo (Nordic Ammunition Company) це спільна норвезько-фінська компанія, що спеціалізується на виробництві боєприпасів.

Акції компанії в рівних частках належать Міністерству торгівлі та промисловості Норвегії та фінській оборонній корпорації Patria.

Проблеми з постачанням снарядів

31 січня Європейський Союз повідомив, що не зможе надати обіцяний мільйон снарядів Україні до 1 березня 2024 року. На тлі постійних затримок виробництва та побоювань щодо виснаження запасів до цього терміну їм вдасться виділити лише близько 600 тисяч набоїв.

Дипломати припускають, що на зустрічі міністрів оборони в Брюсселі цього тижня спробують підрахувати інші постачання, щоб збільшити загальний обсяг, але все одно не досягнуть мети в 1 мільйон, що був встановлений минулого року.

Пізніше, стало відомо, що міністр оборони України Рустем Умеров у листі до Західних партнерів наголосив, що дефіцит зброї в Україні зростає з кожним днем, і закликав союзників з ЄС зробити більше, щоб виконати свою обіцянку надати мільйон артилерійських снарядів.

Він сказав, що Україні потрібно принаймні відповідати вогневій потужності, яку розгорнув ворог.

Також, уряд Чехії вважає, що варто шукати постачальників снарядів за межами ЄС. Заклик Чехії підвищує ймовірність того, що Європа звернеться до збройових компаній Південної Кореї, Туреччини та Південної Африки.

З чого все почалося?

Так, у березні 2023 року міністри оборони та закордонних справ ЄС погодили план зі спільної закупівлі боєприпасів. Він передбачає надання Україні 1 млн снарядів протягом наступних 12 місяців. Зокрема мова йшла про сім країн.

Однак, вже в листопаді ЄС поінформував членів, що навряд чи зможе передати Україні обіцяний 1 мільйон артснарядів. Цей план повинні виконати до березня 2024 року.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора