Німецька опозиція знову вимагає передати Україні Taurus. Питання винесуть на голосування

Estimated read time 1 min read

Найбільша партія від опозиції в Бундестазі — Християнсько-демократичний союз (ХДС) — тисне на федеральний уряд. Вони вимагають передати Україні крилаті ракети Taurus.

Про це повідомляє ntv.

Про те, що парламентська група партії хоче завтра вдень внести до Бундестагу пропозицію про резолюцію, якою таке постачання буде поставлено на голосування, оголосив лідер фракції ХДС Фрідріх Мерц.

Він зауважив, що ХДС оцінює ситуацію в Україні як все більш критичну, бо українські військові наразі не мають «жодної перспективи» відтіснити російські війська.

Мерц вважає, що крилаті ракети Taurus могли б зробити свій внесок у це.

Голосування має відбутися після доповіді уповноваженої з питань оборони Єви Хьогль від Соціал-демократичної партії Німеччини.

Деякі члени уряду, які нещодавно висловилися за постачання Taurus всупереч позиції канцлера від СДПН Олафа Шольца, могли б «підкріпити свої слова діями» під час поіменного голосування, додав лідер фракції ХДС.

Чому Німеччина вагається з постачанням Україні далекобійних ракет?

Крилаті ракети Taurus мають дальність дії понад 500 кілометрів і полегшать українській армії атаку на склади зброї та лінії постачання на території Росії. Однак у канцелярії є побоювання, що німецька зброя може бути використана і для проведення атак углиб російської території.

Німеччина побоюється прямої конфронтації з РФ. Це рішення підтвердив і посол Німеччини в Україні Мартін Єгер. Він заявив, що уряд у Берліні наразі не постачатиме Києву далекобійні ракети Taurus. Українську сторону поінформували про це рішення.

Заклики передати Україні далекобійні ракети лунали й після масованих атак росії на початку січня. Втім, навіть тоді в уряді країни заявили, що передача далекобійних ракет не може бути здійснена швидко, а рішення їх не надсилати Україні взагалі залишається незмінним.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора