Нідерланди виділять 122 мільйони євро фінансової допомоги для України

Estimated read time 1 min read

Нідерланди виділяють для України пакет допомоги для закупівлі артилерійських снарядів та покращення кіберзахисту.

Про це повідомила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Допомогу узгодили на засіданні Контактної групи з питань оборони України (UDCG), до якої входять 50 країн-партнерів. Вони допомагають Україні закуповувати обладнання та ресурси для захисту від Росії.

У пакет допомоги входить:

  • 87 мільйонів євро на закупівлю артилерійських снарядів;
  • 10 мільйонів євро інвестують у покращення кіберзахисту України;
  • 25 мільйонів євро перерахують в Міжнародний фонд для України (IFU) для закупівлі озброєння.

Зазначається, що внесок на кіберзахист України буде спрямований, в тому числі на створення та розширення онлайн-інфраструктури в Україні, адже “країна вже зіткнулася з кількома спробами хакерства та кібератак”.

Міністерка Кайса Оллонгрен закликала країни ЄС не зупиняти надання допомоги Україні й продовжувати її в довгостроковій перспективі.

Дуже важливо підтримувати Україну не лише в короткостроковій, а й у довгостроковій перспективі. Саме зараз важливо показати, що ми допомагаємо Україні. Вони борються за свою країну і за цінності, які ми поділяємо: право на самовизначення, свободу, рівність, права людини.

Нагадаємо, що на початку січня у Нацгвардії зазначили, що вже отримували раніше й використовують надану медичну та гуманітарну допомогу, зокрема польові шпиталі, які передав уряд Нідерландів. Загалом їх уже вісім.

Раніше, у рамках першого пакета підтримки України у 2024 році уряд Нідерландів виділив 102 мільйони євро на гуманітарну допомогу та невідкладні потреби. Сума є частиною зарезервованої владою країни допомоги понад 2 мільярди євро.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора