Нідерланди впевнені, що зможуть передати F-16 Україні до кінця 2024 року

Estimated read time 1 min read

У Нідерландах вважають, що їм вдасться надати F-16 Україні вже до кінця 2024 року, однак про точні терміни поки невідомо.

Про це заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Кайса Оллонгрен зробила відповідну заяву про передачу винищувачів сьогодні, 31 січня. Вона прибула на неформальну зустріч міністрів оборони країн Європейського Союзу, яка проходить у Брюсселі.

Ми справді наполегливо працюємо над цим. Над цим також наполегливо працюють українці. Це станеться цього року. Я впевнена в цьому.

Однак міністр оборони Нідерландів досі не називає конкретні дати та терміни, коли вони зможуть надати літаки Україні.

Передача Україні F-16 затягнулася: коли ми отримаємо необхідні літаки

Нагадаємо, що міністерка оборони Бельгії Людивін Дедондер підтвердила наміри країни передати Україні винищувачі F-16. Однак, лише у 2025 році.

Слід зауважити, що повільну передачу західної техніки, включно з F-16, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний назвав однією з причин провалу українського контрнаступу у 2024 році.

Раніше Володимир Зеленський заявляв, що, оскільки Росія контролює небо, Україна потребує більше ППО та винищувачів для пришвидшення контрнаступу.

Передати необхідні винищувачі погодилася також Швеція, яка, ймовірно, передасть Україні й винищувачі Gripen, які вже тестували українські пілоти. Повітряні сили України вважають Gripen «непоганим варіантом».

Своєю чергою, Норвегія відправила до Данії два винищувачі F-16 для навчання українських пілотів. Нідерланди також планують передати Україні 18 літаків F-16. Від початку 2024 року до підготовки українських пілотів на західних винищувачах долучиться Франція.

Також, помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Волландер наголосила, що до кінця року Україна отримає перші винищувачі F-16, а також відповідну інфраструктуру та запасні частини до літаків.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора