Субота, 24 Лютого 2024

Неявка до ТЦК може не бути порушенням. За яких умов

Estimated read time 1 min read

Кабінет міністрів у новому законопроєкті про мобілізацію запропонував парламенту передбачити поважні причини для неявки військовозобов’язаного до військкомату (ТЦК).

КИЇВ24
Мобілізація в Україні. Фото: Генштаб ЗСУ

Про це йдеться у тексті відповідного законопроєкту, який був оприлюднений 30 січня на сайті парламенту.

Оновлений законопроєкт про мобілізацію визначає не лише новий механізм покарання за неявку до ТЦК за повісткою, але й поважні причини неявки, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів.

До таких поважних причин уряд пропонує віднести:

  • Перешкоду стихійного характеру, хворобу громадянина, дії країни-агресора або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк.
  • Смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

Громадянин буде зобов’язаний повідомити військкомат про причини своєї неявки протягом трьох діб від визначених у повістці дати й часу прибуття до ТЦК.

Водночас Кабінет міністрів у новому законопроєкт про мобілізацію пропонує новий механізм уточнення військово-облікових даних. Так, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня опублікування Закону уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші військово-облікові дані:

  • у разі перебування на території України – шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг;
  • у разі перебування за кордоном – шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку;
  • незалежно від місця перебування — в електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного, резервіста без прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Нагадаємо, карати військовозобов’язаних за неявку до ТЦК уряд пропонує через суд. Однак спочатку такі порушники будуть отримувати попередження від ТЦК, яка буде надсилатися поштою або через електронний кабінет.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Німеччина намагалась перехопити військовий літак Росії. Що сталось

Військовий з Фастівщини Ігор Голінко загинув на Донбасі