Neuralink Ілона Маска провела першу операцію вживлення імпланту в мозок людини

Estimated read time 1 min read

Мільярдер та власник компанії Neuralink Ілон Маск оголосив, що його компанії вдалось вперше успішно імплантувати один зі своїх бездротових чипів у мозок людини.

Про це Ілон Маск повідомив у соцмережі X (Twitter).

Перша людина отримала імплант Neuralink учора, відновлення проходить добре.

За словами Маска, за попередніми даними експерименту показники приладу досить обнадійливі.

Перший продукт Neuralink, який отримав назву Telepathy (“Телепатія”), дозволяє за допомогою думок керувати телефоном або компʼютером, а через них практично будь-яким пристроєм.

Першими користувачами будуть ті, хто втратив можливість користуватися своїми кінцівками. Уявіть собі, якби Стівен Гокінг міг спілкуватися швидше, ніж швидка друкарка чи аукціоніст. Це мета.

Компанія Neuralink: що відомо про розробку

Компанія була заснована ще у 2016 році. Працювали над створенням бездротової версії імпланту, оскільки імпланти для зчитування мозкових сигналів – це технологія, яка існує десятиліттями.

Ультратонкі нитки мозку приєднуються до спеціально чипа, електроди якого можуть зчитувати інформацію з нейронів у мозку.

Метою компанії є допомога у вирішенні невиліковних станів, таких як параліч і сліпота.

Зазначимо, що два роки минуло відтоді як компанія Маска імплантувала свою технологію у голову свині, а через трохи більше, ніж 19 місяців – з імплантації до мавпи.

10 вересня Ілон Маск в коментарі в X (Twitter) вперше визнав, що під час випробування вмирали мавпи. Однак він наголошував, що жодна зі смертей не була пов’язана з імплантацією.

Видання WIREDпровело розслідування й виявило докази зворотного.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора