Неприпустимі дії. Голова СБУ Малюк прокоментував стеження за журналістами

Estimated read time 1 min read

Голова Служби безпеки України Василь Малюк прокоментував публікацію відео, де співробітники СБУ стежать за журналісткою.

Про це ідеться у дописі СБУ.

Він назвав такі дії “неприпустимими” та запевнив, що вже вжито кадрових рішень.

“На жаль, проведення заходів із протидії організованій наркозлочинності призвело не лише до отримання інформації про причетність однієї з операторок редакції до поширення наркотичних речовин, а також мало місце публічне поширення відеоматеріалів”, – сказав Малюк.

Він наголосив, що такі дії кидають тінь на всю Службу безпеки.

“Моя позиція однозначна – не можуть вчинки окремих співробітників перекреслювати всі ті позитивні результати, які має СБУ під час війни, і кидати тінь на кожного представника Служби”, – заявив Малюк.

Він повідомив, що направив подання на звільнення керівника Департаменту захисту національної державності СБУ, а Президент України вже підписав відповідний указ.

Малюк також запевнив, що СБУ буде й надалі захищати демократичні цінності, серед яких – свобода слова і незалежність медіа.

“Сьогодні ми не просто будуємо оновлену СБУ, а захищаємо демократичні цінності, серед яких – свобода слова і незалежність медіа. Для мене особисто віднині це надпріоритет!”, – сказав Малюк.

До публікації офіційної інформації від СБУ депутати Верховної Ради у вівторок, 6 лютого, проголосували за те, щоб викликати голову СБУ Василя Малюка на доповідь до парламенту після незаконних стеження та прослуховування працівниками спецслужби команди журналістських розслідувань Bihus.Info.

Контекст

Нагадаємо, 5 лютого Bihus.Info заявив, що за операцію зі стеження за журналістами відповідальний Департамент захисту національної державності СБУ. Журналісти розповіли, що співробітники спецслужби під вигаданим приводом приїхали в той самий комплекс, де мав відбуватися корпоратив Bihus.Info, щоб встановити приховані камери та стежити за редакцією. В операції на території комплексу брало участь приблизно 30 людей, вона тривала шість діб, заявили в Bihus.Info.

Нагадаємо, що 16 січня у мережу злили відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info, ймовірно, вживають наркотичні речовини. Керівник проєкту Денис Бігус записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, складуть тести на вживання наркотиків.

Бігус заявляє, що після спілкування з фігурантами відео з’ясувалося, що за членами редакції Bihus.Info стежили близько року, а фрагменти перехоплених розмов змонтували з кількох епізодів, між якими пройшли місяці. За словами Бігуса, на жаль, частина команди порушила принципи й цінності проєкту, тож наслідком будуть жорсткі кадрові зміни.

Того ж дня СБУ розпочала розслідування обставин незаконного прослуховування та відеозйомки працівників Bihus.Info. Втім, проєкт проводить власне розслідування щодо замовників стеження за журналістами.

Голова Нацполіції України Іван Вигівський повідомив, що правоохоронці розслідують чотири кримінальні провадження щодо втручання у приватне життя команди журналістського проєкту Bihus.Info.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора