Не підтвердив і не спростував: Зеленський відреагував на чутки про відставку Залужного

Estimated read time 1 min read

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розмірковує про зміну низки керівних осіб у країні.

Про це глава держави заявив в інтерв’ю каналу Rai1.

Журналіст видання Rai1 спитав Зеленського про чутки навколо звільнення головкома ЗСУ Валерія Залужного. Президент відповів, що розмірковує про зміну різних керівників у державі, але чи це стосується Залужного – не уточнив.

Безумовно, необхідне перезавантаження, новий початок. Коли ми говоримо про це, я маю на увазі заміну низки державних лідерів, а не лише в одному секторі, наприклад, військовому.

За його словами, це питання для всієї керівної групи, яка управляє великою і складною машиною країни.

Якщо ми хочемо перемогти, ми всі повинні рухатися в одному напрямку. Ми не можемо зневірятися, опускати руки. Ми повинні мати правильну, позитивну енергію, незважаючи на негативні настрої, які можуть охопити нас у певні моменти.

Зеленський також заявив, що негатив потрібно залишати вдома. За його словами, необхідно думати про тих, хто був змушений бігти за кордон, про тих, хто воює в окопах, про тих, хто працює 24 години на добу в три зміни на заводах, які виробляють боєприпаси.

Ми повинні мати потрібну енергію для них. Ми не можемо допустити відречення. Тому, коли я говорю про перезавантаження, про заміну, я маю на увазі щось серйозне, що стосується не однієї людини, а керівництва країни.

«Звільнення Залужного»: джерела стверджують, що рішення вже прийняте

У понеділок, 29 січня, низка Telegram-каналів поширила новину про те, що президент Володимир Зеленський звільнив головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного. Однак в ОП спростували цю інформацію.

Крім того, одне із джерел видання «Українська правда» в РНБО повідомило, що Залужного викликали й запропонували іншу посаду. Зокрема, народний депутат України Олексій Гончаренко також повідомив, що головкому ЗСУ пропонували посаду посла в одну з європейських країн, але він відмовився.

Причини відставки головкома

Раніше ми писали, що розбіжності між президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним виникли через різні позиції щодо мобілізації та невідповідності того, що потрібно армії та що вдалося отримати від партнерів.

Іншим джерелом напруженості також називають те, що Залужний просив для українських військових, і тим, що політичні лідери Києва змогли отримати від союзників і партнерів.

Про це повідомило друге джерело, знайоме з ходом зустрічі 29 січня: «У розмовах з міністром оборони він каже: «Це не моя робота — отримати це, це ваша робота».

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора