П’ятниця, 23 Лютого 2024

Не лише сніг і крига. Українські полярники показали зелене літо в Антарктиці

Estimated read time 1 min read

Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» показали, яким яскравим буває зелене літо в Антарктиці, коли нарешті тануть сніги.

КИЇВ24
А розростатися антарктичним рослинам допомагають пінгвіни, які щедро «удобрюють» скелі, зауважили полярники. Фото: Національний антарктичний науковий центр/Facebook

Дивовижними світлинами поділилися полярники з Національного антарктичного наукового центру.

Зазвичай з Антарктикою асоціюються лише сніг, крига, мороз і бурульки. Але зараз там літо, і в цей час температура повітря коливається близько 0 ℃, — зазначили науковці.

Цього літа найвища температура в Антарктиці становила +5 ℃ (3 січня), а найнижча — -1,2℃ (12 січня).

За таких умов сніги тануть, а з-під білого покриву виринає унікальна антарктична рослинність. Серед місцевої флори – два види судинних рослин. Це щучник антарктичний та перлинниця. Щучник є родичем нашого вівса, а перлинниця належить до родини гвоздикових.

Крім них, в Антарктиці є також близько 100 видів мохів та лишайників.

Українські полярники досліджують, як впливає зміна клімату на антарктичну рослинність — для цього вони ведуть облік кущиків та фіксують їхнє поширення. А розростатися антарктичним рослинам, крім зміни клімату, допомагають пінгвіни. Саме вони щедро удобрюють скелі та вузькі ділянки ґрунтів, роблячи їх придатними для озеленення.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Художника Іллю Рєпіна визнали українцем

Кличко зустрівся з послом Великої Британії та Північної Ірландії в Україні