Неділя, 25 Лютого 2024

Народний депутат розповів, скільки може коштувати підприємству забронювати співробітника

Estimated read time 1 min read

На тлі посилення мобілізації в Україні, народні депутати розглядають можливість бронювання працівників за фіксовану суму за місяць. Найчастіше мова йде про 20 тисяч гривень, але остаточної цифри ще немає.

Kyiv Media
Гроші. Ілюстративне фото із соцмереж.

Про це розповів народний депутат України від фракції «Слуга Народу» та голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха в етері КИЇВ24. 

Не бачимо можливість зробити градацію, тому що градація буде сприйнята як прояв несправедливості. Тому буде єдина фіксована сума. Зараз найчастіше звучить 20, тому що 20 – це найбільш наближена до середньої заробітної плати по країні. Але остаточної цифри ще немає. Ми продовжуємо вести діалог з бізнесом, тому що від них в тому числі й передусім залежить те, на яку суму вони погодяться.

Мобілізаційний законопроєкт: деталі

Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

У проєкті йшлося, що всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів. У разі порушення — чоловіків мають заносити до реєстру боржників, обмежувати у праві купувати та продавати, а також блокуватимуться усі банківські картки.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

11 січня український Парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас Президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

В Україні спростили систему виплат сімʼям загиблих, зниклих безвісти та полонених військових

В окупованих Олешках окупанти влаштували хаотичну стрілянину. Вбито місцевого жителя