«Нам ще буде дуже важко, але точно вже ніколи не буде соромно»: Залужний привітав Шапталу

Estimated read time 1 min read

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний привітав начальника Генерального штабу ЗСУ Сергія Шапталу та зробив неоднозначну заяву.

Привітання Залужний опублікував на своїй сторінці в Facebook.

Нам ще буде дуже важко, але точно вже ніколи не буде соромно. Щасливий, що в цьому житті та під час війни Ви були поруч зі мною, людина, для якої Україна справді понад усе. З Днем народження, Друже! Віримо в краще. Ми його вже заслужили.

До свого привітання головнокомандувач прикріпив фото з Сергієм Шапталою.

“Звільнення” Залужного: резонанс навколо новини

У понеділок, 29 січня, низка Telegram-каналів поширила новину про те, що президент Володимир Зеленський звільнив головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Однак в ОП спростували цю інформацію.

Крім того, одне із джерел видання «Українська правда» в РНБО повідомило, що Залужного викликали й запропонували іншу посаду. Зокрема, народний депутат України Олексій Гончаренко також повідомив, що головкому ЗСУ пропонували посаду посла в одну з європейських країн, але він відмовився.

Пізніше, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний відреагував на чутки про його звільнення свіжою фотографією у Facebook, однак ніяк ситуацію не прокоментував.

Сьогодні стало відомо, що в інтерв’ю каналу Rai1 президент України Володимир Зеленський заявив, що розмірковує про зміну низки керівних осіб у країні, але чи це стосується Залужного – не уточнив.

Причини відставки головкома

Раніше ми писали, що розбіжності між президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним виникли через різні позиції щодо мобілізації та невідповідності того, що потрібно армії та що вдалося отримати від партнерів.

Іншим джерелом напруженості також називають те, що Залужний просив для українських військових, і тим, що політичні лідери Києва змогли отримати від союзників і партнерів.

Про це повідомило друге джерело, знайоме з ходом зустрічі 29 січня: «У розмовах з міністром оборони він каже: «Це не моя робота — отримати це, це ваша робота».

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора