На ЗАЕС закінчується термін експлуатації ядерного палива. Чим це загрожує

Estimated read time 1 min read

На Запорізькій атомній електростанції «крихка» ситуація. Це пов’язано з тим, що в реакторах закінчується термін використання ядерного палива.

Про це розповів гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі на брифінгу з міністром енергетики України Германом Галущенко.

Я б описав ситуацію на станції як «делікатний баланс», тобто вона дуже крихка, — заявив він.

Гроссі також назвав дві основні проблеми — закінчення терміну експлуатації ядерного палива в реакторах, а також скорочення персоналу станції.

За словами гендиректора МАГАТЕ, він домовлятиметься з Росією про оцінку стану палива під час своєї поїздки до Москви.

Своєю чергою, міністр енергетики України уточнив, що він обговорив проблеми на станції в ході переговорів з Гроссі.

Питання є: термін експлуатації, цей термін минув, далі виробник повинен сказати, чи можливо експлуатувати за межами… Це складне питання. Якщо неможливо — потрібно вчиняти дії щодо вивантаження цього палива, це має бути кваліфікований персонал, далі питання зберігання цього палива. Це важливі питання безпеки Європи, — додав Галущенко.

Нагадаємо, що раніше у «Енергоатомі» повідомили, що найближчим часом спливає дозволений виробником шестирічний термін перебування ядерного палива в усіх шести реакторах окупованої Запорізької АЕС.

Подальша експлуатація такого палива може призвести до руйнування цілісності паливних елементів і, як наслідок, до радіаційної аварії.

Крім того, росіяни знову встановили міни у буферній зоні ЗАЕС між внутрішнім та зовнішнім огорожами об’єкта. Це закрита зона, недоступна для персоналу станції, що діє. Генеральний директор МАГАТЕ вкотре наголосив, що наявність мін несумісна зі стандартами безпеки.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора