На тлі скандалу з Гринкевичами. В Україні призначили нову очільницю «Агенції оборонних закупівель»

Estimated read time 1 min read

Марина Безрукова призначена директором державного підприємства Міністерства оборони України «Агенція оборонних закупівель». Міноборони видало відповідний наказ.

Про це повідомила пресслужба міністерства в Telegram.

У відомстві зауважили, що прагнуть вибудувати нову архітектуру закупівель, яка унеможливить прояви корупції та буде відповідати стандартам НАТО.

Зміна менеджменту — це перший крок до кардинального перезавантаження «Агенції оборонних закупівель». Наш пріоритет — це своєчасне та якісне забезпечення наших воїнів усім необхідним. Без простору для корупції, — заявив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Що відомо про нову очільницю «Агенції оборонних закупівель»

Марина Безрукова має більш як 20 років досвіду в управлінні ланцюгами постачання та розвитку партнерства з іноземними компаніями (США, Канада, Європа, Близький Схід, Африка).

У 2017-2024 роках вона працювала в «Укренерго», зокрема на посадах члена правління, директора з управління ланцюгами поставок тощо. Там жінка розробила та впровадила сучасну політику закупівель, засновану на принципах прозорості, ефективності та розподілу повноважень, додали в міністерстві.

Так, «Укренерго» однією з перших серед держкомпаній перевела всі закупівлі на платформу ProZorro, створила інститут уповноважених осіб, відповідальних за закупівлі, дирекцію з управління ланцюгами постачання з категорійним менеджментом у закупівлях, а також впровадила допоміжні функції внутрішнього аудиту та комплаєнсу.

Результат – зниження цін в закупівлях в середньому на 14%; зменшення середнього часу проведення закупівель на 20%; підвищення кваліфікації закупівельної команди, — йдеться у повідомленні.

Призначення намагалися зірвати

У міністерстві оборони зауважили, що зміна очільника — перший крок до трансформації «Агенції оборонних закупівель». Наступний етап — створення Наглядової ради з професійних та компетентних менеджерів міжнародного рівня.

Очільник “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін, коментуючи призначення Безрукової, назвав її «однією з найкращих кандидаток на цю посаду». За його словами, це призначення намагалися зірвати певні «корумпанти». 

Слід зауважити, що Безрукову призначили замість Володимира Пікуза, який очолював підприємство з серпня 2022 року.

На початку січня 2024 року, на тлі скандалу з Гринкевичами, Пікузо перестав очолювати ДП «Агенція оборонних закупівель», а з січня 2024 року в офіційних реєстрах його було змінено на Оксану Щибрю.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора