«Ми вимагатимемо собі Закарпаття»: лідер угорської партії заявив про претензії на українські землі

Estimated read time 1 min read

Лідер угорської ультраправої партії Mi Hazank Ласло Тороцкаї заявив про претензії на українське Закарпаття у разі, якщо Україна втратить державність внаслідок війни.

Про це пише видання Index.

Під час виступу на річній партійній конференції у Будапешті, Тороцкаї заявив, що причиною війни в Україні є “тиск міжнародних фінансистів”. Він додав. що війна “зруйнує Європу і відправить економіку континенту на дно”.

Під час свого виступу Тороцкаї наголошував, що “Україну купив BlackRock”, інвестиційний фонд, який має у розпорядженні понад 10 трильйонів доларів.

Лідер партії відзначив, що виступає за мирне врегулювання війни шляхом переговорів. Однак, “якщо державність України припинить своє існування в результаті війни”, то Mi Hazank “претендуватиме на Закарпаття як єдина парламентська партія”.

Що відомо про скандальні заяви політика

Зазначимо, що це не перші подібні заяви з боку лідера Mi hazank. Раніше він вже “простягав руки” у бік Закарпатської області.

Минулого року Тороцкаї говорив про необхідність запобігти початку нової світової війни. І активно наголошував на тому, що Україну буцімто продали іноземним інвесторам.

Лідер партії виступав проти вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, обґрунтовуючи рішення тим, що це збільшить шанси на війну з Росією.

Окрім того, у 2006 році політик організував антисловацьку демонстрацію в Будапешті, де були спалені словацькі державні символи. Саме тоді, його вислали зі Словаччини на 5 років, бо Тороцкаї планував організувати акцію протесту проти етнічних інцидентів у Словаччині. Акцію заборонила словацька поліція.

Вето Угорщини

Нагадаємо, що у грудні 2023 року прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував ухвалення рішення ЄС щодо програми бюджетної допомоги Україні на 50 мільярдів євро. Він зазначив, що ЄС повернеться до розгляду питання фінансової допомоги Україні на початку 2024 року.

Однак, у ЄС запевняють, що не дивлячись на рішення Угорщини розроблять план вирішення та ухвалення надання допомоги. Вони готові позбавити Угорщину права голосу, якщо угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан знову спробує заблокувати 50 мільярдів євро фінансової допомоги Україні на саміті 1 лютого.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора