Ми не мали лишати ситуацію без реакції. У Bihus.infо пояснили, чому вони розкрили співробітників СБУ

Estimated read time 1 min read

Редакція Bihus.infо була вимушена розсекретити персоналії співробітників СБУ, адже не мала морального права лишати цю ситуацію без реакції.

Про це розповів редактор Bihus.infо Максим Опанасенко в етері КИЇВ24. 

Робота з ідентифікації працівників Служби безпеки, як і взагалі спеціальних якихось органів, просто тому, що це люди доволі зашифровані, і це правильно, і тому знаходити якусь інформацію – це доволі проблемна річ. Плюс неприємна, тому що в країні війна, а нам доводиться шукати та ідентифікувати працівників Служби безпеки України – це неправильно.

Журналіст зауважив, що насправді редакція воліла, щоб вчорашній матеріал ніколи взагалі не побачив світ. Водночас залишити ситуацію зі стеженням такої кількості працівників Служби безпеки України за редакцією журналістів-розслідувачів без реакції у Bihus.infо теж не могли. 

Але і лишати без реакції цю ситуацію, так само ми не мали жодного права. Щодо того, що вразило, це масштабність операції. Чесно кажучи, з одного боку, страшенно приємно, що скромна команда розслідувачів привернула увагу аж такої кількості працівників Служби безпеки й такої кількості техніки, яку вони туди навезли, а й з іншого боку змушує посумувати дещо… бо хотілось, щоб ці ресурси витрачалися на щось більш раціональні речі, адже колаборантів в Україні ще достатньо.

Скандал з Bihus.Info: за журналістами стежили

Нагадаємо, що 16 січня у мережу злили відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info, ймовірно, вживають наркотичні речовини. Керівник проєкту Денис Бігус записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, складуть тести на вживання наркотиків.

17 січня керівник проєкту розслідувань Bihus.Info Денис Бігус записав ще одне відео з реакцією на приховане фільмування, де видно, нібито його колеги вживають заборонені речовини. Бігус заявляє, що після спілкування з фігурантами відео з’ясувалося, що за членами редакції Bihus.Info стежили близько року, а фрагменти перехоплених розмов змонтували з кількох епізодів, між якими пройшли місяці.

За словами Бігуса, на жаль, частина команди порушила принципи й цінності проєкту, тож наслідком будуть жорсткі кадрові зміни та проєкт уже шукає нових операторів.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора