Ми не бачимо світла в кінці тунелю, інтенсивність бойових дій в Україні зростає — Боррель

Estimated read time 1 min read

Не дивлячись на досить суттєві санкції проти Російської Федерації, війна на території України триває. І з кожним днем інтенсивність бойових дій збільшується.

Про це заявив високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на транспортному інвестиційному форумі ЄС – Центральна Азія.

За словами Жозепа Борреля, війна Росії проти України стала суворим нагадуванням про надзвичайну важливість спільного захисту основних принципів Організації Об’єднаних Націй.

Це наш найкращий спосіб забезпечити мир і безпеку у світі. Суверенітет і незалежність, і територіальна цілісність будь-якої країни повинні бути незаперечними. І ми не повинні повертатися до світу, де «хто сильніший, той і правий», а могутні країни можуть змінювати кордони в односторонньому порядку.

Боррель наголосив, що не дивлячись на суттєві санкції проти Росії, цього недостатньо, аби зупинити країну-агресорку.

Але все одно вони є, а війна триває. І якщо я можу це сказати, інтенсивність боїв зростає, і ми не бачимо світла в кінці тунелю. І для того, щоб ці санкції були ефективними, нам потрібна повна співпраця наших партнерів.

Зазначимо, що представник ЄС згадав про інформацію щодо підтримки співпраці деяких країн з Росією, не дивлячись на санкції та заборони. Для того, щоб антиросійські санкції були ефективними, потрібна повна співпраця партнерів.

Ми уважно стежимо за торгівлею між нами, між країнами Центральної Азії, з ними і Росією. Ми намагаємося проаналізувати, які механізми дозволяють обійти санкції. Ми маємо посилити нашу співпрацю в цьому питанні. Тому що нам потрібне більш тісне партнерство для вирішення глобальних викликів.

Нагадаємо, що Рада Європейського Союзу продовжила на пів року економічні санкції проти Росії, запроваджені за агресію проти України.

Пакет включає 13-й набір обмежень для юридичних і фізичних осіб, пов’язаних з повномасштабним вторгненням РФ в Україну у лютому 2022 року, а також довгоочікувану угоду про виділення Києву 50 млрд євро протягом наступних чотирьох років, частина з яких може бути виплачена одразу після укладення угоди.

Санкції продовжені до 31 липня 2024 року.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора