Молдова створить підрозділи для допомоги біженцям з України. Як вони працюватимуть

Estimated read time 1 min read

У 14 населених пунктах Молдови з’являться спеціальні підрозділи для інтеграції біженців з України. У меріях працюватимуть фахівці, відповідальні за соціальну адаптацію.

Про це йдеться в повідомленні делегації ЄС у Молдові, пише видання NewsMaker.

Там також уточнили, що ініціативу будуть фінансувати Євросоюз та програми ООН.

«Нові співробітники працюватимуть у 14 населених пунктах, що входять до ініціативи «Мери за зростання» (M4EG), що фінансується ЄС і ПРООН», — заявили у пресслужбі делегації ЄС у Молдові.

Ці фахівці працюватимуть у Бєльцах, Кагулі, Унгені, Паланці, інших містах і селах, а також у населених пунктах Гагаузії.  У делегації додали, що конгрес місцевої влади Молдови розробить рекомендації, як створювати такі підрозділи в інших населених пунктах.

За даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), від початку повномасштабної війни в Україні Молдова прийняла понад 958 тисяч українців. Нині у країні перебувають 113 тисяч українських громадян.

Від початку великої війни в Україні понад 200 українських підприємців, які отримали статус біженців у Молдові, зареєстрували свої компанії в республіці.

За даними Нацагентства зайнятості населення, з березня 2022 року і до нині у Молдові отримали роботу 1 292 українці. З них 897 жінок та 395 чоловіків. Більшість працює у Кишиневі (988), Гагаузії (52) та Бєльцях (61).

Раніше повідомляли, що у Молдові припинив роботу тимчасовий центр допомоги біженцям з України, який розмістили біля контрольно-пропускного пункту у Паланці на молдовсько-українському кордоні. Зазначається, що центр допомоги біженцям з України у Паланці закрили ще 4 січня. Тепер співробітники інспекторату розбирають тимчасовий табір, який розбили біля КПП на початку війни Росії проти України, вивозять усю інфраструктуру — намети, технічне обладнання та гігієнічні модулі.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора