Між Залужним і Зеленським виникли розбіжності щодо мобілізації. ЗМІ дізналися, які саме

Estimated read time 1 min read

Розбіжності між президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним виникли через різні позиції щодо мобілізації та невідповідності того, що потрібно армії та що вдалося отримати від партнерів.

Про це пише The Washington post із посиланням на джерела серед українських чиновників.

Так, за словами анонімних високопосадовців, Зеленський повідомив Залужному, що звільняє його під час зустрічі в понеділок 29 січня.

За словами одного із джерел, під час розмови Зеленський сказав Залужному, що українці втомилися від війни, а міжнародні донори також уповільнили надання військової допомоги, тож, можливо, новий командувач омолодив би ситуацію.

Очікується, що старші члени штабу Залужного також будуть відсторонені від посад.

Мобілізація — камінь спотикання

За словами двох людей, знайомих з переговорами, розбіжності між Зеленським і Залужним загострилися через різні позиції щодо того скільки солдатів Україні потрібно мобілізувати 2024 року.

Залужний запропонував мобілізувати близько 500 000 військовослужбовців, а Зеленський вважає цю цифру непрактичною з огляду на дефіцит форми, зброї та тренувальних центрів, а також потенційні проблеми, пов’язані з рекрутингом.

Водночас головнокомандувач ЗСУ відповів, що Україні вже не вистачає сил через втрати, що постійно зростають, і їй потрібно набрати 400 000 нових солдатів.

Залужного звільнять?

За словами високопосадовця, Залужному запропонували іншу посаду, але він відмовився і планує звільнитися з військової служби.

Іншим джерелом напруженості також називають те, що Залужний просив для українських військових, і тим, що політичні лідери Києва змогли отримати від союзників і партнерів.

Про це повідомило друге джерело, знайоме з ходом зустрічі 29 січня: «У розмовах з міністром оборони він каже: «Це не моя робота — отримати це, це ваша робота».

З чого все почалося

У понеділок, 29 січня, низка Telegram-каналів поширила новину про те, що президент Володимир Зеленський звільнив головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного. Однак в ОП спростували цю інформацію.

Крім того, одне із джерел видання «Українська правда» в РНБО повідомило, що Залужного викликали й запропонували іншу посаду. Зокрема, народний депутат України Олексій Гончаренко також повідомив, що головкому ЗСУ пропонували посаду посла в одну з європейських країн, але він відмовився.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора