Міністр закордонних справ Угорщини зробив заяву після візиту в Україну

Estimated read time 1 min read

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після свого сьогоднішнього візиту в Україну висловився про процес відновлення довіри між державами, на що може знадобитися тривалий час.

Про результати переговорів з українським колегою Дмитром Кулебою та керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком він висловився на своїй Facebook-сторінці.

Політик також опублікував відео з кадрами його сьогоднішнього візиту та спільної пресконференції. Відповідний ролик угорський міністр підписав досить лаконічно, з власною оцінкою щодо відносин між двома державами.

Україно, ще довгий шлях до відновлення довіри, — йдеться в його дописі.

Також Сійярто заявив, що в ході сьогоднішніх переговорів було зроблено «обнадійливі кроки для відновлення атмосфери довіри між Угорщиною та Україною, однак шлях ще довгий, і потрібно буде багато працювати».

Він додав, що Будапешт до цього готовий.

Переговори в Ужгороді: про що домовилися представники Україні та Угорщини

Нагадаємо, що переговори міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, керівника Офісу президента Андрія Єрмака та міністра зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петера Сійярто в Ужгороді тривали більш як 6 годин.

Значна частина перемовин була присвячена саме питанню нацменшин. Угорський міністр перерахував перелік питань, які з точки зору угорської сторони потребують або роз’яснення, або уточнення, або додаткового вирішення на рівні підзаконних актів.

Своєю чергою, очільник українському МЗС Дмитро Кулеба наголошував, що українська сторона налаштована на остаточне врегулювання суперечки з Угорщиною щодо прав нацменшин. Країни створять спільну комісію, яка за 10 днів представить список невирішених питань.

Своєю чергою, Сійярто заявив, що Будапешт хоче повернення для угорської меншини Закарпаття прав, які вона мала до 2015 року.

Кулеба також подякував угорській стороні за гуманітарну допомогу, яку вона надає Україні, прихисток українських громадян, зокрема дітей, та лікування поранених українських військовослужбовців в Угорщині.

Крім того, Кулеба позитивно оцінив рішення Угорщини піти на компроміс на засіданні Європейської Ради у грудні 2023 року, яке дозволило відкрити переговори про членство України в ЄС.

Також дипломати обговорили питання секторального співробітництва, зокрема проєкти у сфері логістики, розвитку транспортного сполучення, енергетичних проєктів, проєктів на фінансовому ринку.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора