Латвія підтримала заборону на імпорт російського зерна

Estimated read time 1 min read

Президент Латвії Едгардс Рінкевичс виступив за односторонню заборону на імпорт російського зерна.

Про це він сказав під час пресконференції, пише видання Delfi.

Я підтримую заборону імпорту російського зерна. Як з політичних, так і з економічних причин

Він зазначив, що імпорт зерна є підтримкою “російської воєнної машини”, а також впливає на латвійське сільське господарство.

Крім того, за словами Рінкевичса, зерно, яке називається російським, ця країна може вкрасти з окупованих українських територій. Крім того, зерно використовується і як зброя в гібридній війні.

Раніше прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня заявила, що країні немає сенсу самостійно запроваджувати заходи проти імпорту зерна з Росії, оскільки обмеження, ухвалені в односторонньому порядку, не досягнуть мети.

Раніше повідомляли, що Сейм Латвії розгляне пропозицію про заборону імпорту в країну зерна з Росії та Білорусі.

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс зазначав, що питання вже неодноразово обговорювалося на рівні ЄС. Він вважає за краще ухвалювати рішення одразу на європейському рівні, тому що якщо це буде рішення лише Латвії чи балтійських держав, Росія все одно знайде способи продати своє зерно на європейський ринок.

Крім того, міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе ініціював обговорення у ЄС заборони імпорту до ЄС російської сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, країни Балтії підтримали включення російського та білоруського зерна в пакет санкцій Євросоюзу. У грудні 2023 року голова Литовської асоціації виробників зерна Аушріс Маціяускас заявив, що російське зерно у великих обсягах перевозять транзитом через Латвію, а частина цього зерна потрапляє і до Литви

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора