Китай погрожує Україні погіршенням відносин. Що сталося

Estimated read time 1 min read

Китай попередив Україну про негативні наслідки для їхніх двосторонніх відносин, через те, що НАЗК внесло понад десять компаній КНР до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це пише Reuters із посиланням на двох українських високопосадовців.

Водночас агенція зауважила, що китайська сторона не висунула Україні жодних умов та не встановила жодних «тимчасових рамок», а просто висловила свою точку зору щодо переліку.

Зазначається, що попередження передали Україні минулого місяця на зустрічі посла Китаю з українськими урядовцями в Києві.

Водночас Reuters попереджає, що Пекін може спробувати «відігратися», наприклад, зменшенням імпорту українських товарів. Слід зауважити, що Китай є великим споживачем українського зерна, соняшникової олії та залізної руди.

Нагадаємо, що НАЗК зарахувало 48 компаній з усього світу, включно з 14 китайськими, до міжнародних спонсорів війни за те, що їхня діяльність опосередковано допомагає або сприяє росії у веденні війни проти України.

Серед таких — китайські енергетичні гіганти China National Petroleum Corporation (CNPC), China Petrochemical Corporation (Sinopec Group) і China National Offshore Oil Corporation (CNOOC).

Слід зауважити, що наприкінці минулого року до списку міжнародних спонсорів війни внесли й китайську державну будівельну компанію China Railway Construction Corporation (CRCC).

Залізнично-будівельна корпорація CRCC – друга найбільша державна будівельна компанія у Китаї. Водночас CRCC працює у Росії вже 6 років.

В Агентстві серед інших прикладів проєктів і робіт китайської компанії у РФ, а також участі в імпортно-експортних операціях звернули увагу на дані ЗМІ про те, що наприкінці жовтня російське та китайське керівництво таємно обговорило плани будівництва підводного тунелю, який має з’єднати країну-агресора із тимчасово окупованим українським Кримом.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора