Кулеба: якщо Путін не зазнає поразки в Україні, то спробує напасти на НАТО

Estimated read time 1 min read

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав дурними тих, хто не вірить, що якщо російський диктатор не зазнає поразки в Україні, то спробує напасти на країну НАТО.

Таку думку очільник МЗС висловив в інтерв’ю Le Figaro.

Кулеба заявив, що якщо Путін виграє в Україні, то він спробує випробувати 5 статтю Північноатлантичного договору, яка зобов’язує всіх членів НАТО захищати країну Альянсу, якщо вона зазнає нападу.

Тому якщо європейці хочуть уникнути війни на території НАТО, «де їхнім солдатам доведеться битися і вмирати», вони повинні допомогти українцям сьогодні перемогти Росію в Україні.

Міністр зауважив, що раніше ніхто не думав про те, що Росія може напасти на Грузію чи Україну, однак це трапилось.

Той, хто сьогодні думає, що Путін не наважиться відправити свою армію в країну НАТО, недалекоглядний. Я б навіть сказав, якщо відкинути політкоректність, що вони дурні, — підкреслив Кулеба.

Велика війна у Європі: що говорять про можливість нападу Росії на країни ЄС та НАТО

Нагадаємо, що ще восени минулого року у Європі почали лунати заклики готуватися до великої війни. Попри те, що Росія зосереджена на війні в Україні, країни Заходу стурбовані тим, що вона може вжити подальших дій, які загрожують їх безпеці.

Так, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що жителям Німеччини варто почати звикати до думки, що існує небезпека війни в Європі. Німецькі експерти також вважають, що збройне протистояння між Росією та НАТО ймовірне.

Своєю чергою, головнокомандувач армією Бельгії закликав Європу підготуватися до можливої війни з РФ. Зокрема, він вважає, що Путін може напасти на Молдову чи країни Балтії.

Тим часом в армії Естонії розповіли, чого не вистачає РФ, аби напасти на країну НАТО. Розвідка країни вважає, що для нападу на НАТО росіянам потрібно вивести з України 300 тисяч своїх солдатів, також РФ знадобиться час на відновлення військ.

Підготовка НАТО

Нагадаємо, що НАТО збирається провести у лютому масштабні навчання з метою стримування агресії з боку Росії. У них візьмуть участь близько 90 тисяч військових, авіація і кораблі Альянсу та Швеції.

Сценарієм навчань є напад РФ на територію Альянсу, що призводить до активації 5-ї статті Договору НАТО. Вона регулює зобов’язання надавати допомогу в блоці, та зазначає, що збройний напад на одного чи кількох союзників розглядається як напад на всіх.

Навчання матимуть назву Steadfast Defender 2024 — «Непохитний захисник» — триватимуть до травня.

Про підготовку масштабний військових навчань НАТО у Європі було відомо ще 15 січня. Тоді Велика Британія оголосила, що відправляє 20 тисяч військовослужбовців, військових кораблів та винищувачів для участі у тренуваннях, що заплановані на першу половину 2024 року.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора