Кремль повернув контроль над «вагнерівцями» після бунту — розвідка Британії

Estimated read time 1 min read

Російській владі вдалось повернути та посилити контроль над бойовиками ПВК “Вагнера” після бунту їх колишнього ватажка Євгена Пригожина. Певну частину бойовиків приєднали до “Росгвардії”.

Про це повідомляє Міноборони Британії у Twitter (X).

У повідомленні йдеться, що 25 грудня 2023 року російський диктатор Володимир Путін підписав закон, який дозволяє “Росгвардії” створювати власні “добровольчі” формування.

Завдяки цьому “Росгвардія” приєднала до свого першого “добровольчого” корпусу три колишні десантно-штурмові загони ПВК “Вагнера”, а саме 15-й, 16-й і 17-й.

Включення колишніх десантно-штурмових підрозділів “Вагнера” до добровольчого корпусу “Росгвардії”, швидше за все, свідчить про успішне підпорядкування “Вагнера” Росгвардією, що посилює командування та контроль російської держави над групою “Вагнера.

У розвідці Британії припускають, що “Росгвардія”, швидше за все, розгорне свої нові “добровольчі” підрозділи в Україні та Африці. З джерел відомо, що “Росгвардія” пропонує добровольцям шестимісячні контракти для участі у війні проти України та дев’ятимісячні контракти для служби в Африці.

Бунт ПВК “Вагнер” та загибель їх ватажка

У червні 2023 колишній ватажок ПВК “Вагнера” Євгеній Пригожин організував бунт проти російського військового керівництва. Він пішов на Москву, але йому так і не вдалось дійти до столиці.

Бунт тривав трохи більше ніж добу. Після чого ПВК “Вагнера” фактично розформували, частину бойовиків відправили до Білорусі, як і самого Пригожина.

23 серпня 2023 року ватажок приватної військової компанії “Вагнера” Євген Пригожин розбився в авіакатастрофі у Тверській області Росії, це стало першою заявою у росЗМІ.

27 серпня слідчий комітет Росії офіційно підтвердив загибель ватажка “вагнерівців” Євгенія Пригожина. За їхніми результатами особи всіх 10 загиблих встановлені, вони відповідають списку, заявленому в польотному листі.

Загиблого ватажка “вагнерівців” поховали таємно на Прохорівському кладовищі у Санкт-Петербурзі. Прощання нібито пройшло у закритому форматі.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора