Неділя, 25 Лютого 2024

Країни призупиняють фінансування агенції ООН, яка має зв’язки з ХАМАС. Що про це відомо

Estimated read time 1 min read

Міністерства закордонних справ Італії та Великої Британії 27 січня оголосили про призупинення фінансової підтримки Агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (БАПОР) після того, як кількох його співробітників запідозрили в причетності до нападу ХАМАС на Ізраїль.

Kyiv Media
ООН. Фото: Фейсбук

Про це повідомляє Bloomberg.

Напередодні БАПОР заявило, що отримало від Ізраїлю докази ймовірної причетності 12 співробітників до атаки терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїлю у жовтні 2023 року.

«Щоб захистити здатність агентства надавати гуманітарну допомогу, я ухвалив рішення негайно розірвати контракти з цими співробітниками та розпочати розслідування, щоб невідкладно встановити істину», — заявив очільник БАПОР Філіп Лаццаріні.

Після цього про призупинення фінансування агентства оголосили Сполучені Штати, Австралія та Канада. У суботу до них долучились Італія та Британія.

«Ми прагнемо надавати гуманітарну допомогу палестинському населенню, захищаючи безпеку Ізраїлю», — оголосив італійський міністр закордонних справ Антоніо Таяні.

А британське Міністерство закордонних справ у своїй заяві вказало, що призупиняє будь-яке майбутнє фінансування БАПОР, поки звинувачення перебувають на розгляді.

Діяльність агенції БАПОР при ООН

Агентство ООН для допомоги палестинським біженцям було засноване у 1949 році й діє в смузі Гази, на Західному березі річки Йордан, а також у Йорданії, Лівані та Сирії.

Після жовтня 2023-го БАПОР надало свої об’єкти по всій Газі для цивільних, які тікали від наступу ізраїльських сил.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Відбулась перша зустріч Ради з питань підтримки підприємництва: які результати

Росіяни вбили дитину на Харківщині: дівчинка померла у лікарні