Четвер, 29 Лютого 2024

Конгрес США схвалив угоду про фінансування уряду для запобігання шатдауну. Чому це важливо для України

Estimated read time 1 min read

Палата представників США схвалила законопроєкт про фінансування федерального уряду до початку березня та запобігання його частковому закриттю. Вона відправила його на остаточне затвердження президенту Джо Байдену.

Про це пише видання Reuters.

Зазначається, що за законопроєкт проголосували 314 голосів, проти – 108 законодавців, серед яких – 106 республіканців та двоє демократів.

Тепер його передали на підпис президенту Джо Байдену. Документ дозволить продовжити державні витрати на нинішньому рівні для деяких федеральних агентств до 1 березня, а для інших — до 8 березня. Так сталося завдяки новій двоетапній резолюції.

Якби Конгрес не проголосував за це рішення, то міг настати частковий шатдаун — призупинення роботи окремих федеральних органів. Це вже третій ухвалений законопроєкт про тимчасове фінансування.

Минулого тижня лідери Конгресу оголосили про погодження постійного бюджету, але розпорядникам потрібно більше часу, щоб узгодити деталі в кожному законопроєкті про фінансування. Для України це важливо тим, що після питань бюджету Конгрес має зайнятися додатковим запитом Білого дому на $106 мільярдів, який містить гроші для фінансової та військової допомоги Україні.

У матеріалі також згадують, що спікер Палати представників від республіканців Майк Джонсон може зіткнутися з критикою з боку жорстко налаштованих членів своєї партії, які виступають проти таких законопроєктів про тимчасове фінансування без глибокого скорочення видатків.

Аналогічне невдоволення призвело минулої осені до відставки його попередника Кевіна Маккарті.

Нагадаємо, у неділю, 7 січня, Конгрес Сполучених Штатів Америки ухвалив двопартійну угоду про фінансування роботи уряду у 2024. Це суттєвий крок в намірі уникнути шатдауну.

Законопроєкт про допомогу Україні

У Білому домі заявили, що США не мають достатнього фінансування, щоб надавати Україні нові пакети військової допомоги. Тепер потрібно, щоб Конгрес ухвалив додатковий пакет, щоб США надали нову допомогу Україні.

Нагадаємо, у середині грудня 2023 року Конгрес США пішов на канікули, не ухваливши надважливий пакет, який передбачає допомогу Україні. Однак вони можуть зробити це вже 2 лютого.

До слова, у Білому домі вважають, що досягли прогресу під час переговорів із республіканцями в Сенаті США. Вони сподіваються, що пакет додаткового фінансування для України вдасться схвалити у січні.

Однак існує і “план Б”, якщо законопроєкт не буде схвалений.

Також Сполучені Штати Америки назвали посилення протиповітряної оборони (ППО) України пріоритетом у майбутніх пакетах військової допомоги, яку Вашингтон готовий надавати Києву.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Польща прагне змінити умови «транспортного безвізу» з Україною

У спецоперації зі стеження за журналістами Bihus. Info брали участь три десятки людей — перші результати власного розслідування редакції

You May Also Like: