Коли ЄС передасть Україні мільйон снарядів: названо новий термін

Estimated read time 1 min read

Передача обіцяного мільйона снарядів для України від країн Європейського союзу знову затримується. Тепер постачання хочуть завершити до кінця 2024 року.

Про це розповів міністр оборони Естонії Ханно Певкур у Х.

За його словами, міністри оборони країн ЄС домовилися виконати свою обіцянку щодо постачання 1 мільйона снарядів для українських захисників.

До кінця березня буде поставлено понад 0,5 млн снарядів. Понад 1,1 млн снарядів — до кінця 2024 року, — наголосив Певкур.

Міністр оборони Естонії також уточнив, що виробничі потужності ЄС зростуть до 1,5 млн одиниць снарядів до кінця 2024 року.

Снарядів не буде

Нагадаємо, що сьогодні зранку представники Європейського Союзу повідомили, що не зможуть надати обіцяний мільйон снарядів Україні до 1 березня 2024 року. До цього часу в країнах ЄС набереться лише 600 тисяч боєприпасів.

Дипломати припускають, що на зустрічі міністрів оборони в Брюсселі цього тижня спробують підрахувати інші постачання, щоб збільшити загальний обсяг, але все одно не досягнуть мети в 1 мільйон, що був встановлений минулого року.

З чого все почалося?

Так, у березні 2023 року міністри оборони та закордонних справ ЄС погодили план зі спільної закупівлі боєприпасів. Він передбачає надання Україні 1 млн снарядів протягом наступних 12 місяців. Зокрема мова йшла про сім країн.

Однак, вже в листопаді ЄС поінформував членів, що навряд чи зможе передати Україні обіцяний 1 мільйон артснарядів. Цей план повинні виконати до березня 2024 року.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора