КНДР хоче змінити статус Південної Кореї у конституції країни: що саме зміниться

Estimated read time 1 min read

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що його країна більше не буде прагнути до примирення з Південною Кореєю, і закликав переписати конституцію КНДР.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на державні ЗМІ.

Ми не хочемо війни, але ми не маємо наміру уникати її.

Лідер КНДР заявив, що об’єднання з Південною Кореєю неможливе. Він також звинуватив країну у прагненні краху режиму в Північній Кореї та об’єднанні шляхом поглинання.

Він закликав внести зміни до конституції КНДР, щоб Південна Корея була позначена в конституції як “ворог номер один”. Кім Чен Ин вважає, що війна з Південною Кореєю призведе до її знищення та “неймовірних” поразок США.

Зазначається, що відносинами з Півднем займався Департамент Об’єднаного фронту (UFD) Трудової партії Кореї, зокрема збором розвідданих і пропагандою. Тепер же, на думку експертів, контролювати їх буде міністр закордонних справ Чхо Сон Хуей, досвідчений дипломат.

Експерти вважають, що тепер Північна Корея потенційно може виправдати використання ядерної зброї проти Сеула в майбутній війні.

Reuters додає, що попередні періоди високої напруженості, наприклад під час “вогню та люті” 2016 і 2017 років, час від часу супроводжувалися періодами пом’якшення, зокрема під час самітів між Кім Чен Ином і президентами Південної Кореї та Сполучених Штатів у 2018-2019 рр.

Нагадаємо, що на початку січня цього року, Північна Корея два дні поспіль вела артилерійський вогонь по прикордонній території Південної Кореї в районі розмежувальної лінії в Жовтому морі, біля островів Пенньондо та Йонпхьондо. Фактично КНДР обстрілює морський кордон між країнами під виглядом навчань.

Востаннє аналогічне, але обʼєктивно сильніше загострення, між Кореями відбулось 23 листопада 2010 року, коли КНДР обстрілювала острів Йонпхьондо у відповідь на артилерійські навчання на ньому південнокорейської армії. Тоді КНДР випустила близько 170 боєприпасів, які уразили військові та цивільні обʼєкти.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора