Канада передала Україні проєкт «безпекової угоди» — пані посол

Estimated read time 1 min read

Канада вже надіслала Офісу президента України проєкт безпекової угоди, щоб протягом кількох наступних тижнів мати детальний документ.

Про це розповіла пані посол Канади в Україні Наталка Цмоць в інтерв’ю «Європейській правді».

Дипломатка зауважила, що відповідну копію проєкту угоди канадська сторона вислала до заступника керівника ОПУ Ігоря Жовкви минулої п’ятниці з метою «розпочати детальніші переговори, щоб за кілька тижнів закінчити переговори» між країнами.

Цмоць наголосила, що вважає слово «запевнення» дуже важливим, коли йдеться про безпекову угоду. Також дипломат зазначила, що такий підхід є спільним для країн-членів «Великої сімки», і ухвалення подібної безпекової угоди відповідатиме домовленостям лідерів двох країн.

Вона нагадала, що премʼєр-міністр Джастін Трюдо запевнив президента України Володимира Зеленського під час його візиту у вересні минулого року, що Канада зобов’язується надавати багаторічну підтримку і хоче це унормувати та переконатися, що Україна відчуває «передбачуваність підтримки».

Ми хочемо підготувати таку безпекову угоду, яку зможемо швидко надати Україні, щоб ми могли оголосити, що є угода між двома країнами. Ми вже довели, що Канада підтримує Україну. Тож у цій угоді буде те, що Канада вже робить, — сказала пані посол.

Нагадаємо, що 12 січня Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак підписали угоду у сфері безпеки між Україною та Великою Британією.

Також Ріші Сунак оголосив про виділення 2,5 мільярда фунтів стерлінгів (близько 3,2 млрд доларів) військової допомоги Україні на 2024-2025 роки, з яких 200 мільйонів фунтів (255 млн доларів) терміново підуть на закупівлю сотень тисяч дронів для ЗСУ.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора