Кабмін повторно внесе до Ради законопроєкт про мобілізацію. Стало відомо, коли

Estimated read time 1 min read

Уряд може внести нову редакцію законопроєкт про мобілізацію до Верховної ради вже протягом кількох тижнів: документ має пройти певний шлях узгодження.

Про це заявила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова в етері телемарафону.

Калмикова наголосила, що нова редакція законопроєкту буде в Раді вже найближчим часом: документ ще має пройти певний шлях узгодження в уряді.

Вона також наголосила, що такий закон потрібен якнайшвидше, оскільки це в інтересах військових на передовій, які захищають країну близько 2 років.

Ми б хотіли, щоб це були дні, але ми розуміємо, що це буде швидше за все кілька тижнів, — сказала вона.

Пізніше Калмикова додала, що початок реалізації норм законопроєкту також очікується упродовж тижнів чи місяця.

Мобілізаційний законопроєкт: деталі

Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

У проєкті йшлося, що всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів. У разі порушення — чоловіків мали заносити до реєстру боржників, обмежувати у праві купувати та продавати, а також блокувалися б усі банківські картки.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

11 січня український парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора