Неділя, 25 Лютого 2024

Ізраїль вперше взяв участь в обговоренні Української формули миру в Давосі

Estimated read time 1 min read

Ізраїль вперше взяв участь в обговоренні Української формули миру в Давосі. На зустрічі, яка відбулася 14 січня, представники понад 80 країн і міжнародних організацій обговорили пʼять пунктів української формули, а саме: виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічну безпеку, недопущення ескалації й повторення війни та підтвердження закінчення війни.

КИЇВ24
Всесвітній економічний форум в Давосі. Фото: Getty Images

Про це повідомив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.

«Ізраїль вперше взяв участь в обговоренні «Формули миру» Зеленського, яке відбулося на початку тижня. На четвертій зустрічі радників із національної безпеки у швейцарському Давосі Ізраїль представляв заступник голови Ради національної безпеки», — написав посол.

14 січня у швейцарському місті Давос відбулася четверта зустріч радників із питань національної безпеки та політичних радників за участю керівника Офісу президента України Андрія Єрмака. Участь у заході взяли представники понад 80 країн і міжнародних організацій.

На порядку денному зустрічі — розгляд пʼяти пунктів Української формули миру, а саме: виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічна безпека, недопущення ескалації й повторення війни та підтвердження закінчення війни.

Старша радниця керівника Офісу президента України Дарія Зарівна заявила, що зустріч була успішною. За її словами, низка африканських країн виступили з «потужними» меседжами щодо України.

На початку минулого року президент України Володимир Зеленський заявив про «покращення відносин України й Ізраїлю».

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн “Групи семи” (G7) “Формулу миру” для подолання російської загрози. Документ, зокрема, передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також ним передбачено протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

Формула миру включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10.  Фіксація закінчення війни.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Верховна Рада ухвалила закон про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних

СБУ і поліція Києва припинили діяльність наркобізнесу з річним оборотом 18 мільйонів гривень

You May Also Like: