Ізраїль та ХАМАС ведуть перемови про перемир’я. ЗМІ дізнались про розбіжності сторін

Estimated read time 1 min read

Ізраїль та бойовики ХАМАС досягли попередньої згоди щодо припинення вогню на місяць та нової угоди для звільнення заручників.

Про це пише Reuters.

При цьому джерела агентства зазначають, що розбіжності сторін щодо реалізації призупинення бойових дій все ще залишаються.

Повідомляється, що спочатку у ХАМАС пропонували запровадити режим припинення вогню на кілька місяців, проте наприкінці грудня сторони погодили паузу на місяць. При цьому, згідно з шістьма джерелами, бойовики відмовилися від подальших переговорів, доки не будуть узгоджені наступні умови припинення вогню.

Своєю чергою, влада Ізраїлю наполягала на «поетапній угоді» – припинення вогню в період поступового звільнення заручників, у ХАМАС же вимагають домовленості про постійне припинення вогню в обмін на звільнення полонених. За даними деяких джерел, бойовики побоюються, що армія Ізраїлю відновить бойові дії, коли вдасться звільнити всіх цивільних осіб з полону.

Операція Ізраїлю у Смузі Гази

7 жовтня 2023 року відбувся трагічний напад бойовиків ХАМАСу на півдні Ізраїлю, внаслідок якого загинуло близько 1 400 людей, переважно цивільних осіб. Внаслідок цієї атаки, ХАМАС захопив понад 240 людей в заручники, вивізши їх до Сектору Гази. Як відповідь на ці дії, Ізраїль розпочав серію бомбардувань Гази, а 25 жовтня запустив наземну військову операцію з метою повного знищення ХАМАСу.

Під час цієї операції, ізраїльські сили ліквідували понад 7 тисяч бойовиків ХАМАСу. Проте, за словами Цахі Ханегбі, голови Штабу національної безпеки Ізраїлю, фактична кількість може бути значно вищою, оскільки багато терористів можуть переховуватися під завалами зруйнованих будівель або у підземних тунелях.

Згідно з даними санітарної служби, контрольованої ХАМАС, у Секторі Гази внаслідок ізраїльської операції загинуло понад 20 тисяч людей. Ці дані включають як цивільних, так і можливих бойовиків, але незалежне підтвердження цих цифр недоступне.

Під час тижневого перемир’я, яке розпочалося 24 листопада, Ізраїль зміг звільнити понад 100 заручників. Своєю чергою, в обмін на це, Ізраїль звільнив приблизно 240 палестинських в’язнів.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора