Ізраїль погодився на тимчасове перемир’я з бойовиками ХАМАСу. Що відомо

Estimated read time 1 min read

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Катару Маджед аль-Ансарі заявив, що Ізраїль та ХАМАС нібито домовилися про тимчасове перемир’я. У його ході планується нове визволення заручників.

Про це повідомляє The Times of Israel.

На зустрічі в Парижі вдалося консолідувати пропозиції… Ця пропозиція була схвалена ізраїльською стороною, і тепер ми маємо перше позитивне підтвердження з боку ХАМАС, — розповів представник МЗС Катару.

Це сталося під час зустрічі між катарськими, американськими, ізраїльськими та єгипетськими офіційними особами у Парижі.

При цьому ізраїльські ЗМІ з посиланням на неназваних високопосадовців повідомляють про те, що Ізраїль поки не погоджувався на угоду про припинення вогню з ХАМАС.

Операція Ізраїлю у Секторі Гази

7 жовтня 2023 року відбувся трагічний напад бойовиків ХАМАСу на півдні Ізраїлю, внаслідок якого загинуло близько 1 400 людей, переважно цивільних осіб. Внаслідок цієї атаки, ХАМАС захопив понад 240 людей в якості заручників, вивізши їх до Сектору Гази. Як відповідь на ці дії, Ізраїль розпочав серію бомбардувань Гази, а 25 жовтня запустив наземну військову операцію з метою повного знищення ХАМАСу.

Під час цієї операції, ізраїльські сили ліквідували понад 7 тисяч бойовиків ХАМАСу. Проте, за словами Цахі Ханегбі, голови Штабу національної безпеки Ізраїлю, фактична кількість може бути значно вищою, оскільки багато терористів можуть переховуватися під завалами зруйнованих будівель або у підземних тунелях.

Згідно з даними санітарної служби, контрольованої ХАМАС, в Секторі Гази внаслідок ізраїльської операції загинуло понад 20 тисяч людей. Ці дані включають як цивільних, так і можливих бойовиків, але незалежне підтвердження цих цифр недоступне.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора