Четвер, 29 Лютого 2024

Хакери здійснили кібератаку на «Нафтогаз України»: подробиці

Estimated read time 1 min read

На один із дата-центрів національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” хакери здійснили масштабну кібератаку.

Київ Media
Ілюстративне зображення. Логотип “Нафтогаз”. Фото: відкриті джерела

Про це йдеться в повідомленні компанії “Нафтогаз України”.

Зафіксовано масштабну кібератаку на один із дата-центрів, який використовують наші компанії. Наразі вебсайти та кол-центр не працюють.

Наразі вебсайти та кол-центр не працюють, у “Нафтогазі” додають, що про строки відновлення сервісів повідомлять додатково.

На офіційному сайті компанії наразі з’являється повідомлення про проведення технічних робіт.

Кібератака на “Київстар”

Нагадаємо, що зранку, 12 грудня, абоненти “Київстару” почали скаржаться на збій у роботі мобільного оператора. Пізніше гендиректор компанії Олександр Комаров повідомив, що “Київстар” став ціллю надпотужної хакерської атаки, внаслідок якої в абонентів майже три доби були недоступні абсолютно всі послуги мобільного оператора.

Не змогли абоненти “Київстару” скористатися й зв’язком від інших операторів через внутрішній роумінг: його заблокували, щоб не перевантажувати мережі.

Під час кібератаки хакерам вдалося зруйнувати 40% інфраструктури мобільного оператора «Київстар». Найбільший удар був по віртуальному прошарку мережі.

20 грудня найбільший український оператор зв’язку відновив усі послуги компанії як в Україні, так і за кордоном. Наразі “Київстар” працює без будь-яких обмежень.

Пізніше, українців попередили, що хакери з Росії продовжують використовувати проблеми, після збою в «Київстар» для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Департамент земельних ресурсів оголосив про продаж земельних ділянок у столиці

Роспропаганда використовує падіння Іл-76 для дискредитації України — ISW

You May Also Like: