Хакери здійснили атаку на базу даних з російських супутників «Планєта»

Estimated read time 1 min read

Хакери здійснили кібератаку та знищили базу даних далекосхідного науково-дослідного центру космічної гідрометеорології РФ “Планєта”.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

 Головне управління розвідки Міністерства оборони України інформує про чергову успішну кібератаку на Росії ― знищено базу даних далекосхідного науково-дослідного центру космічної гідрометеорології “Планєта”.

Як йдеться у повідомленні, вказане російське державне підприємство федерального рівня займається отриманням та обробкою даних із супутників, а також забезпечує відповідною продукцією понад 50 державних суб’єктів: передусім ― міністерство війни, генеральний штаб та служби МНС РФ.

Кіберволонтери-патріоти з групи “BO Team” здійснили потужну кібератаку проти далекосхідної (найбільшої з трьох) філії НДЦ космічної гідрометеорології “Планєта”.

Руйнівні наслідки атаки

Проникнення в базу даних центру дозволило знищити 280 серверів, залучених у загальній мережі.

Зазначається, що обсяг знищеної інформації складає близько 2 петабайт (200 мільйонів гігабайтів) даних.

Росія, ймовірно, втратила цифрового масиву у сумі близько 10 мільйонів доларів.

Хакери повністю відрізали від мережі російську станцію в Арктиці на острові “Большевік”, яка виконує важливі завдання у військовій сфері держави-агресора.

Теж вдалось знищити метео- та супутникові дані, які в постійному режимі активно використовували міноборони й МНС РФ, “Роскосмос” та низка інших відомств держави-загарбника, а також – напрацьовані роками унікальні дослідження.

Робота паралізована

Робота суперкомп’ютерів, якими обладнаний далекосхідний центр, паралізована та не підлягає відновленню в повному обсязі.

Стверджується, що один такий обчислювальний девайс разом із програмним забезпеченням коштує 350 тисяч доларів. В умовах жорстких санкцій проти Росії повторно отримати такий софт фактично неможливо.

Окрім того, разом зі сховищами даних, серверами та комп’ютерами внаслідок кібератаки паралізовано системи кондиціонування і зволоження повітря, а також регулювання екстреного електроживлення будівлі центру. Тож навіть працювати в таких умовах вже стане вкрай важко.

Загалом десятки стратегічних компаній РФ, які працюють на “оборонку” і відіграють ключову роль у підтримці російських окупаційних військ, тривалий час залишатимуться без критично важливої інформації та сервісів.

Нагадаємо, що вчора, 23 січня, ГУР повідомило, що внаслідок успішних дій невідомих кіберволонтерів у Росії виник масштабний збій у роботі великого інтернет-провайдера “Акадо-телеком”. Вказана компанія забезпечує послугами низку державних структур терористичної Росії, зокрема адміністрацію Путіна, ФСБ, ФСО, органи місцевого самоврядування у Москві та інших регіонах, “Сбербанк” та інші об’єкти.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора